На місці фонтану «Кульбаба» у Львові з’явиться сухий фонтан

7288 1
Завершити роботи планують через 5 місяців.
фото: Wikipedia

фото: Wikipedia

На місці фонтану «Кульбаба», що на площі Галицькій у Львові, облаштують сухий фонтан. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив заступник голови Галицької районної адміністрації Роман Гавчак. 

Читайте також: Як змінилися фонтани Львова упродовж ста років. Фото до і після

«Уже розпочали підготовчі роботи: фонтан обгородили. Їх виконує приватне підприємство "Патронат". Загалом реконструкція триватиме п’ять місяців», – розповів Роман Гавчак.

Сухий фонтан облаштують за аналогією до того, що на площі Митній. Додамо, що «Кульбабу» планували реконструювати ще торік. Тоді його вартість мала становити 1,5 млн грн. Однак Галицька райадміністрація провела тендер лише цього року, тож вартість робіт становитиме 3,5 млн грн.

Читайте також: Цього року у Львові демонтують фонтан біля Оперного театру

Нагадаємо, що торік у Галицькому районі відновили роботу двох фонтанів: «Криниця з левами», що не працював понад 70 років, та «Водолій», що не працював понад 20 років.

Довідка

У 1880 році на площі Галицькій, де зараз стоїть фонтан «Кульбаба», з’явилась криниця з фонтаном та скульптурою героїні однойменної балади поета Адама Міцкевича – Світезянки (німфа озера Світязь) авторства польського скульптора Тадеуша Блотніцького (1858-1928). Скульптуру він створив на замовлення львівського магістрату. Світезянка безслідно щезла з площі приблизно у 1950 році.

Замість німфи криницю прикрасили скульптурою хлопчика, автор якої невідомий. Схожу скульптуру дослідники знайшли на Личаківському цвинтарі на могилі юнака, який трагічно загинув. Орієнтовно у 1970 році цю скульптуру демонтували, а за кілька років тут встановили абстрактну композицію «Кульбаба» роботи львівського художника Олега Микити.

Ольга Коваль


Читайте також:
28 Травня, 2019 10:20
666 ... фундамент вифундаментували -перефундаментували-зафундументували ... Слава Україні ! ...
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!