На центр Львова очікує кардинальна зміна руху. 15 нововведень

36997 11
У Львові працюють над тим, аби кардинально змінити організацію дорожнього руху в центрі міста. Частину вулиць планують зробити пішохідними, рух на кількох вулицях стане одностороннім, а перевага надаватиметься громадському транспорту. Про ці та інші нововведення, які планують втілити, у коментарі Tvoemisto.tv розповів керівник Інституту стійких транспортних систем ЛКП «Львівавтодор» Олег Шмід.

1. Насамперед, запланували змінити організацію дорожнього руху на трьох перехрестях:

– Пл. Митна – вул. Личаківська.

– Пл. Соборна – вул. В. Винниченка.

– Вул. Кн. Романа – І. Франка – К. Левицького.

Таку концепцію прийняли навесні 2015-го р. на Комісії з безпеки дорожнього руху (КБДР).

«Була ідея полегшити ситуацію на цих перехрестях. Починаючи з площі Митної, у нас блокується рух транспорту. Замість того, щоби випускати автомобілі з центру, ми їх блокуємо. Ця проблема мультиплікується на площі Соборній, а згодом і на перехресті вул. Кн. Романа – І. Франка – К. Левицького. І ці три перехрестя погіршують рух у великій частині міста. Із них ми й розпочали», – розповів Олег Шмід.

2. Принципи концепції нової організації дорожнього руху:

– Уникнення лівих поворотів і надання переваги коловому руху.
– Спрощення схеми проїзду перехресть, зменшення числа фаз світлофорів.
– Переважна організація одностороннього руху.
– Уникнення мультиваріантності заїзду на центральні вулиці Львова і сприяння мультиваріантності виїзду з них.
– Надання переваги рухові громадського транспорту.

«Нам треба уникнути мультиваріантності заїзду в центральну частину міста. На Заході немає багато варіантів. Є чітка схема, за якою ти можеш рухатися. Але вона максимально спрощена, і водій рухається таким чином, щоб не стояти в заторах. Така схема має бути не лише для автомобілів. Щоби людина могла вирішити, як їй буде ліпше: пройти пішки чи проїхати на велосипеді, чи використовувати для цього власний транспорт», – пояснив Олег Шмід.

3. Кардинально планують змінити схеми руху на понад 15-ти вулицях: Зелена, І. Франка, К. Левицького, Кн. Романа, Винниченка, Р. Шухевича, Герцена, П. Саксаганського, Шота Руставелі, А. Чехова, Тершаковців, Д. Донцова, С. Палія, М. Конопницької, Студентська, площа Соборна тощо.

4. Головні особливості.

На ділянці від пл. Митної і до початку вул. Зеленої планують створити велике «квазікільце», яке пролягатиме по вул. Кн. Романа – Р. Шухевича – І. Франка – пл. Соборна. Також розглядається можливість утворення менших «шляхів з кільцевим рухом»: на вул. Шота Руставелі – пл. Петрушевича та навколо пл. Соборної. А також створення «кругового перехрестя» на перетині вул. Зеленої та Студентської.

«Щоб створити традиційне кругове перехрестя в центрі, довелося б знести декілька будинків. Тож ми вирішили утворити односторонній рух на декількох вулицях, який утворює «велике квазікільце», – зазначив Олег Шмід.


Загальна концепція змін. Червоними позначено вулиці і напрямок, де планують змінити організацію дорожнього руху, зеленим  де буде дозволено рух лише громадському транспорту

5. Зміни на перехресті пл. Митна  вул. Личаківська.

Із Личаківської буде дозволено лише правий поворот на вул. В. Винниченка. Водіям, які бажають проїхати на просп. Свободи, слід буде об'їхати наступним чином: вул. В. Винниченка – М. Кривоноса – І. Гонти – Торгова.

Заплановані зміни на пл. Митній

Водії, яким треба проїхати до вул. Зеленої та Стрийської, муситимуть їхати вул. А. Чехова – Тершаковців – Ю. Дороша. Там планують зробити односторонній рух від вул. Личаківської. Отже, зміниться напрямок руху на вул. Д. Донцова, а також М. Туган-Барановського та Академіка Павлова.

По вул. В. Винниченка можна буде проїхати прямо чи звернути на вул. Личаківську (один із лівих поворотів, який перетинатиме рух зустрічного транспорту. Причина його наявності – рух громадського транспорту з вул. В. Винниченка на вул. Личаківську).

пл. Митна. Нинішня ситуація

6. Організація «квазікільця» на вул. Кн. Романа – Р. Шухевича – І. Франка  пл. Соборна.

Одна з найбільших змін – організація кільцевого руху по цим вулицям. Вул. Р. Шухевича змінить напрямок руху.  Автомобілі там зможуть проїжджати від вул. Кн. Романа до вул. І. Франка. Буде дві смуги. Наявну парковку поблизу готелю приберуть. «Якщо готель хоче паркінг, його можна зробити. Там є можливість. Але він це має зробити за власні кошти», – наголошує Олег Шмід.

Автомобілі з пл. Галицької зможуть проїхати лише по вул. Кн. Романа. Рух прямо на пл. Соборну дозволять лише громадському транспорту, де для нього виділять окрему смугу. Громадський транспорт також рухатиметься окремою смугою по вул. І. Франка в напрямку до вул. Зеленої. Автомобілі, які рухатимуться від пл. Митної, повертатимуть на пл. Соборну.

Вул. Кн. Романа – на відтинку від пл. Соборної до вул. Р. Шухевича – матиме односторонній рух (від центру) з двома смугами руху. Там також планують облаштувати платний паркінг для автомобілів.

пл. Соборна. Нинішня ситуація

7. «Мале кільце» на площі Соборній.

Щоб потрапити на вул. Пекарську (окрім правого повороту з вул. І. Франка), планують внести зміни поблизу кінцевої зупинки трамваю №3. Навколо пл. Соборної планують зробити «мале кільце» для автомобілів, на якому відновити прямий проїзд з площі на вул. Пекарську. При реставрації скверу та облаштуванні кінцевої зупинки для трамваю його перекрили, а навпроти встановили трамвайну зупинку. Саму зупинку планують дещо змістити, щоб відновити цей проїзд.

8. Зміни руху на перехресті вул. І. Франка – К. Левицького – Кн. Романа.

У новій концепції ОДР хочуть змінити напрямок руху на вул. К. Левицького та Зеленій. Згідно з нею, автомобілі по вул. Левицького мають рухатися від центру міста, а по Зеленій (на ділянці від вул. Шота Руставелі до вул. Студентської) – в центральну частину (зараз навпаки). Отже, зміниться і проїзд через перехрестя вул. І. Франка – К. Левицького – Кн. Романа:

– Із вул. І. Франка (проїжджаючи від вул. Зеленої) можна буде здійснити поворот на вул. К. Левицького, Кн. Романа (проїзд лише до вул. О. Фредра і Р. Шухевича) та на вул. Герцена, яка змінить напрямок руху в сторону просп. Шевченка. Рух в зворотному напрямку по вул. І. Франка від перехрестя і до вул. П. Саксаганського буде можливим лише для громадського транспорту.

Щодо вул. Герцена, то вона буде «виключена» з перехрестя, адже автомобілі з вул. Кн. Романа рухатимуться прямо на вул. К. Левицького. І автомобілі з вул. І. Франка можуть здійснити поворот на вул. Герцена світлофора з середнього ряду, пропускаючи лише зустрічний громадський транспорт.

– З вул. Кн. Романа можна буде проїхати лише на вул. К. Левицького. На відтинку від вул. О. Фредра і до перехрестя буде двосторонній рух автомобілів із забороною паркуватися там.

– Проїзд по вул. І. Франка від перехрестя до вул. Р. Шухевича буде можливий лише для громадського транспорту в обидві сторони.

перехрестя вул. Кн. Романа – Левицького – Франка. Нинішня ситуація

9. Заїзд і виїзд на просп. Шевченка.

На просп. Шевченка не планують змінювати ОДР. Змінять лише умови заїзду і виїзду з нього. Так, потрапити туди можна буде з вул. Герцена та О. Фредра, а виїхати через вул. М. Грушевського та П. Саксаганського (остання змінить напрямок руху). Це зроблять для того, аби потік, який їхатиме по просп. Шевченка, пустити по М. Грушевського, а той, що рухатиметься вул. Кн. Романа – П. Саксаганського. Решта прилеглих вулиць поблизу просп. Шевченка не змінять схему руху.

10. Зміни на вул. Зеленій і прилеглих.

Автомобілі по вул. Зеленій (від вул. Студентської і до вул. Шота Руставелі) мають рухатися до центру міста зі сторони Сихова в дві смуги. Зустрічна смуга лишається для громадського транспорту (зараз рух в зворотній бік). Після вул. Студентської, вул. Зелена залишається з двостороннім рухом

Вулиці Палія та Конопницької змінять напрямок руху автомобілів на протилежний до того, який є зараз.

11. Вул. Студентська і «кругове перехрестя».

Через зміни руху на вул. Левицького і Зеленій, вул. Студентська теж змінить напрямок руху (в сторону вул. Зеленої). Щоб убезпечити учасників руху, на перехресті з вул. Зеленою планують організувати «кругове перехрестя».

Заплановані зміни на перехресті вул. Зеленої та Студентської

12. Проїзд по вул. Шота Руставелі та пл. Петрушевича.

Ще одне «квазікільце» для руху планують створити на вул. Шота Руставелі і пл. Петрушевича. Тут остворять односторонній кільцевий рух для приватного транспорту. У зворотному напрямку буде рух громадського транспорту (дві смуги для громадського транспорту, дві – для приватного). З вул. Зеленої буде можливим поворот на вул. Шота Руставелі і проїзд по цій вулиці в напрямку вул. Стрийської. На пл. Петрушевича можна буде їхати лише від вул. Шота Руставелі і до вул. Зеленої.

13. Паркінги.

– Планують облаштувати платний паркінг на вул. Кн. Романа (від пл. Соборної до вул. Шухевича). Від вул. О. Фредра до перехрестя з вул. І. Франка і К. Левицького паркування заборонять.

– Паркінг на просп. Шевченка залишається.

– На вул. Р. Шухевича, через облаштування двох смуг руху, наявний паркінг прибируть. Якщо буде необхідно, готель може облаштувати парковку за власні кошти через перебудову вулиці.

14. Реалізація проекту.

Концепцію прийняли весною 2015-го р. Комісією з безпеки дорожнього руху (КБДР). Однак перед авторами поставили завдання доопрацювати її, включивши комп'ютерне моделювання можливих змін. Згодом опрацьовану концепцію винесуть на обговорення громадськості. Лише після цього КБДР може приймати остаточне рішення з виведенням технічного завдання на розробку робочого проекту з кошторисною документацією. Потім проект можна втілювати.

«Я лобіюватиму, щоб його втілили в 2016 році», – розповів Олег Шмід.

15. Подальші плани: зміни потоків автомобілів, пішохідні райони

У подальшому в ЛКП «Львівавтодор» планують в більшій мірі задіяти вул. М. Кривоноса і Замкову. Для цього вул. Ужгородську зробили з одностороннім рухом в сторону вул. Б. Хмельницького.

«Там утворюється перспективний «ланцюжок» по вул. В. Винниченка – М. Кривоноса – Замкова – Ужгородська – Б. Хмельницького. Ще частина автомобілів рухатиметься по вул. Гонти, щоб розвантажити потоки машин», – розповідає Олег Шмід. Отже, пл. Вічева, вул. Чорноморська, Рибна, пл. Старий Ринок можуть стати пішохідними.

Також є намір переосмислити потоки автомобілів по вул. Ф. Ліста, В. Стефаника та Ю. Словацького. «Якщо на Словацького і Стефаника не робити паркування, то там з'являються дві і три смуги руху», – розповідає Олег Шмід. Відтак, там можна зробити рух в обидві сторони, звільнивши від автомобілів вул. Банківську та Ліста, утворивши променад вул. Л. Курбаса – Крива Липа – Банківська – Ф. Ліста.

Самі ж автомобілі можна було б паркувати в підземних паркінгах, які можна облаштувати під парком ім. І. Франка чи під пагорбом, на якому знаходиться Цитадель. «Однак це лише моя ідея, яку ще не була опрацьовано і ніде не  представлено», – наголошує Олег Шмід. Відтак, ці ідеї поки що не входять до описаної концепції.

Спілкувався Ігор Саджениця
Ілюстрації надав Олег Шмід

 


Читайте також:
5 Січня, 2016 11:44
Володимир Ця маячня нічого спільного з організацією руху не має!!!
Це як погана господиня замість прибирання замітає весь бруд під ліжко, щоб гості не побачили! Так само і тут весь рух заженуть в малі вулички, щоб розвантажити проспекти і площі.
8 Грудня, 2015 11:37
Марта А коли буде громадське обговорення?Пропонуємо зробити платну парковку на ділянці вул.Краківська(від пл.Осмомисла)-Гавришкевича-пл.Д.Галицького.Шлакбаум,як на Валовій.Будинки на цій ділянці вже не витримують трансп.навантаження.Загазованість-зашкалює!Пустити рух транспорту по Гонти.
11 Листопада, 2015 18:29
Олег а як з постійними корками на початку Городоцької?
11 Листопада, 2015 02:01
Ярослав Чому ніхто не помічає маршруток які блокують своєю незграбною зупинкою "аби як але першим" в'їзд на вул. Личаківську, особливо трамваям які в свою чергу проспо перекриваютьтам рух, що тагне за собою корок аж до пр. Свободи??
10 Листопада, 2015 21:19
petro хворі люди в автодорі. при союзі річки в іншому напрямку пускали.
10 Листопада, 2015 16:25
львів'янин От хтось добрий план курить... )) Окремі елементи, звісно, цікаві, але загалом концепт просто жахливий. Так ніби махнув хтось паличкою чарівною "зробіть мені весь центр пішохідним", і придворні пострибали...
Чи це реалізація того, що казав Васюник - "Є два Львови"?... ;)
10 Листопада, 2015 15:51
Ігор Загалом логічн. Але навіщо змінювати напрямки руху на Зеленій та Левицького тим самим перехрещуючи потоки двічі:Студентська-Зелена і Кн.Романа-Ів.Франка. Не зрозуміло чому не задіяна вул. Валова в напрямку до пл.Соборної? Щось дивне в ділянці Донцова-Чехова. Там багато залежить від Лисенка та Мечникова яку ,можливо, колись відремонтують.
10 Листопада, 2015 15:02
666 ... хто так "піклується" за долю запланованих стати пішохідними пл.Вічевою , вулицями Чорноморською , Рибною і пл.старий Ринок , най для початку пройдеться -походить цим маршрутом ... там і зараз майже не відчувається активний рух автотранспорту ... там взагалі життя не тече-не буяє ... як в болотній калабані ... але це -- моя оцінка , моє ставлення до цього простору ... в "піклувальників" може бути інакша думка ... мають право ... а при отриманні цією зоною статуса пішохідна , можна очікувати конкреного пожвавлення її життя ... але не дай Бог такого , як на пл. Ринок і прилеглих до ней вуличках ... там міра дійсно давно загублена(заради прибутків , заради наживи) ...
10 Листопада, 2015 14:27
Людмила "Частину вулиць планують зробити пішохідними"
Якійсь забігайлівці конче потрібеен літній майданчик?
Дістали... Всі тротуари , з нормальною плиткою заставили ЛМ, люди мають ходити по бруківці. Особливо зручно панянкам, що полю[***] підбори і дітям.
10 Листопада, 2015 13:34
Твоє Місто Дякуємо за уважність! Виправили
10 Листопада, 2015 13:11
666 ... ".. з вул.Личаківської буде дозволений лише лівий поворот на вул. Винниченка.." ... це ж як ? ... отаке прочитаєш і -- ".. вот стою на траве я в лыжи обутый ...." ...
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!