Фото: Твоє місто
Запуск першої лінії сміттєперебного заводу у Львові планують на 28 лютого наступного року. Про це повідомив керівник ЛКП «Зелене місто» Олександр Єгоров у коментарі «Твоєму місту».
Водночас польський підрядник уже попередив про можливу затримку на 23 дні через затримку транзакції від ЄБРР. Як пояснив Олександр Єгоров, перша фаза є основним етапом запуску підприємства, після чого воно «повністю забезпечить функціонування нової концепції поводження з твердими побутовими відходами».
Відтоді все сміття зі Львова й громади звозитимуть на це підприємство, місто зменшить витрати на захоронення і знизить екологічне навантаження через сміттєзвалища: «Львів зможе оптимізувати витрати на полігони до 15% зі 100%. Інші елементи матимуть додаткову користь і зменшать собівартість виробничих потужностей».
Окрім того, внаслідок цих процесів утворюватиметься РДФ-паливо (паливо з відходів), плани щодо реалізації якого вже напрацьовують. Його застосовують на когенераційних установках для виробництва електроенергії або на цементних заводах. Міськрада вже підписала меморандум із Франківським цементним заводом про продаж РДФ-палива.
Олександр Єгоров зазначив, що важко прогнозувати прибутки заводу, але вони точно покриватимуть витрати.
Протягом наступного року після запуску сміттєпереробного підприємства підрядник змушений буде передати його для повноцінного управління ЛКП «Зелене місто».
«Все обладнання має бути встановлене підрядником, змонтоване й запущене. На це передбачені шість місяців – чотири зимові та два літні. Підрядник зобов'язаний навчити персонал працювати на цьому обладнанні, яке має бути готове до роботи на момент відкриття заводу», – сказав Олександр Єгоров.
Читайте також: Будівництво може затягнутись? Що знову не так зі сміттєпереробним у Львові
На сьогоднішній день завод готовий на 70% включно з частиною для в’їзду вантажівок до ще не завершеної зони зберігання сміття. Із незавершеної частини заводу сміття проходитиме зовнішній огляд, ручне сортування, сепарацію, подрібнення й перенаправлення до каналів біосушіння, які вже збудовані.
Це спеціальні тунелі, де сміття висушуватимуть і знезаражуватимуть за 10–12 днів, після чого його направлятимуть у відділ РДФ-палива. 15% відходів відправлять на полігон, решта після завершення всіх процесів стане готовою до використання як альтернативне паливо.
Нагадаємо, що місто може розірвати угоду з польським підрядником. Якщо таке станеться, каже підрядник, будівництво може затягнутися на роки і його вартість зросте. «Твоє місто» побувало на заводі, щоб з'ясувати, що відбувається і чи запрацює він, читайте у матеріалі.
_____________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.