На Яворівщині відреставрували дерев’яний храм XVIII століття

994 0
Храм відновили зсередини та зовні.
Фото: департамент архітектури та містобудування ЛОДА

Фото: департамент архітектури та містобудування ЛОДА

У селі Мор’янці, що на Яворівщині відреставрували дерев’яний храм Успіння Пресвятої Богородиці, який датується XVIII століттям, повідомляє департамент архітектури та містобудування ЛОДА.

Упродовж двох років, з 2018 до 2020-го для рятівних робіт на пам’ятці використали приблизно 7 млн 150 тис. грн. Більшість цих коштів з обласного бюджету.

Зокрема, храм відновили зсередини, завершили реставрацію куполів храму і накрили їх міддю, замінили підвалини по всьому периметру, відреставрували вікна та двері і частково замінили несучі стіни.

Цього року фахівці відновлювали храм всередині.

Довідково

Церква Успіння Пресвятої Богородиці в Мор’янцях є пам’яткою архітектури місцевого значення. Місцеву парафію у 1766 р. заснував місцевий дідич, староста белзький Ігнатій Цетнер. Ймовірно, у цьому ж році дерев’яну церкву і було збудовано.

Чотириярусний різьблений і золочений іконостас церкви походить з середини XVIII ст. Нині  через ремонт він ще не встановлений у церкві і перебуває на зберіганні.

У радянський період церква з 1961 р. стояла зачиненою. Лише у 1989 р. церкву передали у користування місцевій громаді УГКЦ.

За час існування церква неодноразово зазнавала перебудов. Останню з них, зважаючи на її напівзруйнований стан після повернення віруючими місцева громада затіяла, покладаючись на власні сили.

Реставраційні роботи в храмі Успіння Пресвятої Богородиці тривають з 2018 р.

Фото департаменту архітектури та містобудування ЛОДАЧитайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!