Політична реклама

Нардепи від «ЄС» ініціювали розслідування ремонту вулиці Бандери. Документ

1352 0
Олег Синютка вважає витрати занадто великими у порівнянні з інвестиціями в інші вулиці.

12 народних депутатів з фракції «Європейська солідарність» підписали звернення до Львівського міського голови Андрія Садового з вимогою надати інформацію та копії документів щодо проведення ремонтних робіт на вулиці Степана Бандери у Львові.

Звернення на пресконференції оприлюднив нардеп, кандидат на голову Львівської ОТГ Олег Синютка.

«Сам факт того, що міська влада Львова нарешті взялася вирішувати проблемні питання інфраструктури міста не можна не відмітити», – йдеться у зверненні, – «проте прикро, що такі дії здійснюються в останні місяці роботи напередодні місцевих виборів без врахування інтересів мешканців міста та їхньої думки. Очевидно, що в таких умовах навряд чи це можна вважати справжньою турботою про місто та його мешканців, а не Вашим передвиборчим піаром як чинного очільника міста».

Звернення підписали народні депутати від «ЄС» Олег Синютка, Руслан Князевич, Артур Герасимов, Степан Кубів, Микола Княжицький, Максим Саврасов, Ніна Южаніна, Марія Іонова, Вікторія Сюмар, Ірина Геращенко, Ірина Фріз, Олексій Гончаренко.

Зокрема, Синютка звернув увагу на переписування кошторисів, відтермінування початку ремонтних робіт та ймовірність масштабних зловживань, які можуть сягнути 100 мільйонів гривень. Він нагадав, що відкритий тендер на розробку проєктно-кошторисної документації із реконструкції вулиці Бандери оголошено 12 лютого 2019 року.

«У бюджеті міста на 2020 рік на ремонт вулиці Бандери передбачено 112 мільйонів гривень, тобто 3,3 мільйона євро (за курсом на кінець минулого року). На цій підставі, 26 грудня 2019 року, мер Садовий заявив, що міська влада планує ремонт вулиці Бандери – «орієнтовно у квітні і завершити їх до кінця вересня». Але міська влада два рази збрехала: перший про терміни і другий про вартість ремонтних робіт. У початковий договір на розробку проєктно-кошторисної документації чотири рази вносилися зміни», – заявив народний депутат.

Олег Синютка вважає витрати занадто великими у порівнянні з інвестиціями в інші вулиці. Підрядник має відремонтувати 1 км 50 м вулиці за понад 209 млн гривень (за сьогоднішнім курсом – 6 мільйонів 400 тисяч євро).

«У 2011 році в рамках співпраці міста з ЄБРР реконструювали вул. Коновальця – Мельника –Чупринки, які є суміжними з вулицею Бандери. Було виконано весь комплекс робіт, разом із заміною інженерних комунікацій, заміною трамвайних шляхів, дорожнього покриття, ремонтом тротуарів. Відремонтовано відрізок 1 400 метрів, вартість робіт склала 4,5 мільйона євро, отже за один кілометр – 3,2 мільйона євро (за тодішнім курсом)», – пригадав Синютка.

Відповідно, каже нардеп, сума була удвічі меншою від тої, яка сьогодні має бути витрачена ремонт вулиці Бандери.

«Це ілюстрація одної з ключових проблем способу управління містом Андрієм Садовим і його групою. Непрозорі методи, корупція та зловживання, які прикриваються піаром», – зауважив народний депутат.

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!