Нацбанк заборонив показувати курс валют на табло в обмінниках

2525 0
Через підтримку «банкоматного туризму» НБУ заборонив інформувати про курс валют поза межами кас в установах.
Фото: obmen.lviv.ua

Фото: obmen.lviv.ua

Національний банк посилив вимоги до пунктів обміну валют та заборонив їм інформувати про курс валют поза межами кас в установах. Тобто йдеться про заборону обмінникам мати табло з курсами. Про це повідомила пресслужба Нацбанку.

Як зазначає регулятор, небанківські установи, які здійснюють обмін валют розпочали штучно підвищувати курс у готівковому сегменті ринку, чим фактично підтримували існування «банкоматного туризму». 

«Таке підвищення курсу виглядає безпідставним на тлі відносної стабілізації попиту й пропозиції у безготівковому сегменті валютного ринку та може свідчити про винятково спекулятивні підходи до курсоутворення небанківськими установами. Національний банк вважає, що розхитування ситуації з курсом задля отримання додаткової маржі регулятор вважає неприпустимим», – зауважують в НБУ.

Читайте також: Уперше за останні 20 років євро став дешевшим за долар

Регулятор постановив, що інформація про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют має надаватися населенню в стандартизованому вигляді в чітко визначеному форматі.

Крім того, обмінник повинні знову подавати інформацію до Реєстру приміщень, в яких здійснюються валютні операції, а процес купівлі-продажу валют повинен здійснюватися виключно за відеоспостереження.

Також для посилення контролю за здійсненням купівлі та продажу валют винятково із застосуванням РРО, інформація про їхнє використовування передаватиметься до НБУ. Як зазначає регулятор, наразі обмінники почасти ухиляються і практично не сплачують податок на прибуток. З метою підвищення безпеки центробанк перегляне технічні вимоги до кас.

У Нацбанку зауважують, що зміни не стосуються банків, оскільки на сьогодні практично не зафіксовано ними зловживань у сфері здійснення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі. 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!