Нацбанк змінив правила обміну валюти. Про що йдеться

25108 0
Банкам і фінансовим компаніям, які мають термінали самообслуговування, дозволили міняти іноземну валюту на гривню.
Фото: rakhivnews.in.ua

Фото: rakhivnews.in.ua

Національний банк України вчора, 16 січня, прийняв нову постанову щодо врегулювання правил продажу і купівлі валюти. Вона почала діяти нині і стосується ринку, а також його учасників. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

НБУ скасував заборону для фізичних осіб під час купівлі/продажу валюти на умовах «форвард» (валютна операція, що передбачає зобов'язання придбати або продати у майбутньому іноземну валюту в певний час і на певних умовах з зафіксованим курсом), на операції з купівлі та продажу іноземної валюти та банківських металів на умовах маржинальної торгівлі і на розрахунки в іноземній валюті під час купівлі державних цінних паперів, номінованих у валюті.

Читайте також: Нацбанк ввів в обіг нові монети шестигранної форми. Фото

Юридичні особи зможуть проводити операції з продажу іноземної валюти на умовах «форвард». До цього валютообмін дозволявся лише суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності.

Банкам і фінансовим компаніям, які мають термінали самообслуговування, дозволили міняти іноземну валюту на гривню.

Українцям дозволили відправляти та отримувати грошові перекази в іноземній валюті за допомогою цифрових паспортів в мобільному додатку «Дія», де відображається інформація, яку містить ID-картка та біометричний закордонний паспорт.

Такий крок НБУ називає лібералізацією. Це, – вважають у Нацбанку, – допоможе розширити можливості для бізнесу та фізичних осіб з хеджування валютних ризиків, сприятиме розвитку нових послуг, які надаватимуть уповноважені установи в галузі валютно-обмінних операцій. А також залучатиме цифрові документи для проведення валютних операцій.

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!