Умовне фото
З липня в Україні спостерігається зменшення кількості мобілізованих осіб, що пов'язано зі зростанням кількості бронювань. Причиною цього є впровадження цифровізації процесу бронювання на порталі Дія, що значно спростило процедуру.
За інформацією джерел NV в уряді, нові технології дозволили громадянам легше отримувати бронювання, що, в свою чергу, вплинуло на мобілізаційні показники. Ці зміни свідчать про успіхи в модернізації державних послуг та підвищенні їх доступності для населення.
Під час перших днів аудиту урядова комісія виявила близько 40 тисяч військовозобов'язаних, які отримали бронювання з порушеннями встановлених норм.
Читайте також: Бронювання від мобілізації. Кабмін ввів процедуру перевірок підприємств
26 жовтня також стало відомо, що уряд обговорює зміни до постанови № 76, яка регламентує порядок бронювання. Ці кроки спрямовані на удосконалення процесу бронювання та забезпечення справедливості в його застосуванні.
Уряд розглядає нові правила бронювання, які можуть суттєво змінити процедуру. Основні зміни полягають у тому, що організації, зарплата працівників яких не перевищує 19 000 грн на місяць, не зможуть отримати статус критично важливих підприємств. Це, за оцінками урядовців, має забезпечити надходження мільярдів гривень до бюджету щомісяця.
Також передбачається введення щомісячної звітності про розмір зарплат у підприємствах. Обласні військові адміністрації можуть позбавити підприємства статусу критично важливих, а рішення про це, можливо, ухвалюватиметься спільно з територіальними центрами комплектування.
Крім того, планується скоротити кількість заброньованих на критично важливих підприємствах, зокрема в військовій промисловості та енергетиці, з 100% до 70−90%. На даний момент між Мінекономіки та Міноборони тривають переговори, але остаточне рішення, ймовірно, прийматиметься на рівні президента Володимира Зеленського.
Нагадаємо, в Україні знову запровадили бронювання від мобілізації для працівників критично важливих галузей. Працівники, які отримали статус заброньованих до 31 травня 2024 року, зможуть безперешкодно продовжити термін бронювання на аналогічний період. Це рішення має на меті забезпечити стабільну роботу стратегічно важливих секторів економіки, зокрема тих, що займаються обороною.
Проте аудит рішень про присвоєння статусу критично важливих підприємств, ухвалених за останні чотири місяці, триватиме до 15 листопада. Аудит ініційовано через аномальне зростання кількості таких підприємств та заброньованих працівників, що робиться для посилення обороноздатності держави та запобігання можливим зловживанням. Деталі тут.
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.