Україна

Обмеження переказів з картки на картку. Що потрібно знати про нові правила

443 0
Таким чином Нацбанк запобігатиме використанню платіжної інфраструктури в протиправних цілях.
Ілюстративне фото

Ілюстративне фото

З вівторка, 1 жовтня, в Україні набрали чинності обмеження p2p-переказів, тобто з картки на картку. Про це повідомила пресслужба Національного банку України. 

Відтак, згідно з новими правилами, в країні тимчасово вводять ліміт у 150 тис. грн на місяць для переказів фізичних осіб. Попри це, він діятиме лише на вихідні перекази за усіма рахунками клієнта, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб.

Проте варто зазначити, що ці зміни не стосуватимуться рахунків волонтерів, які відповідають офіційним критеріям, та осіб, щомісячні доходи яких з підтверджених джерел перевищують суму встановленого обмеження. 

Окрім того, нові обмеження не задіюватимуть у разі переказу коштів між власними рахунками клієнта, відкритими в одному банку, та до переказів юридичних осіб. Також вони не впливатимуть на юридичних осіб. 

У НБУ стверджують, що перекази 98% клієнтів банків України не перевищують суму встановленого ліміту. Тому обмеження не впливатимуть на їхню діяльність. 

Ці дії називають тимчасовими і наразі йдеться про обмеження на пів року. Причиною ж таких нововведень є боротьба з так званими «дропами». 

«Дропи» – це люди, які за оплату передають реквізити та дані своїх карткових рахунків у користування третім особам. Ці рахунки використовують як «транзитні» для переказу та «відмивання» незаконних коштів. Масштаби проблеми використання «дропів» оцінити складно через імітацію звичайної поведінки фізичної особи, проте загалом по системі йдеться про десятки тисяч «сплячих» та вже активних рахунків», – йдеться у повідомленні НБУ. 

За даними Нацбанку через такий «тіньовий шлях» через картки «дропів» може проходити близько 200 млрд грн на рік.

Нагадаємо, нещодавно також Національний банк встановив ліміти при купівлі певних товарів за кордоном при розрахунку українською карткою у іноземній валюті.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!