Озеро Стосика, де мешкають черепашки у Львові, нарешті повернуть громаді

9296 0
Європейських болотних черепах на озері Стосика помітили понад 5 років тому, відтоді черепахи стали символом цього ставка.
Фото: Христина Гоголь

Фото: Христина Гоголь

Комісія землекористування та агломерації Львівської міської ради погодила проєкт ухвали «Про визначення водойми «Озеро Стосика» на вулиці Замарстинівській водним об'єктом загального користування та зміну виду використання земельної ділянки». 

Дотепер ця земельна ділянка площею 0,9969 га належала ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод» і була призначена для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

«Прийняття цієї ухвали дозволить забезпечити збереження рекреації на вул. Замарстинівській та визначити водойму «озеро Стосика» водним об’єктом загального користування», – зазначається в інформаційній записці.

Читайте також: Львів, де живуть черепашки. Чим унікальне озеро Стосика

Нагадаємо, що став Стосика утворився понад 300 років тому. Кажуть, його назвали іменем чоловіка, який тут мешкав і працював на цегельні. У 1997 році озеро передали у користування ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод». Завод збанкрутів, а озеро у власність територіальної громади не повернули. 

Стосика гарно наповнюється із постійного джерела. Тут мешкають черпашки. Унікальність озера (чиста вода із живністю) допомогла мешканцям району відстояти територію від забудови житлового кварталу, що планувався неподалік на сусідніх ділянках.

Мешканці хочуть створити тут парк, бо біля озера є ще два гектари захаращеної недоглянутої території, яку можна раціонально використати. Поряд відновлюють джерело Черепашка. Детальніше про водойму, де мешкають черепашки, читайте у матеріалі Tvoemisto.tv.

Фото Христини Гоголь та з групи Голоско

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!