Парафія власними силами закрила пошкоджений дах і вікна костелу св. Миколая
Настоятель парафії заявив про загрозу руйнування храму та закликав владу виконати рішення Верховного Суду.
Миколаївський костел у Києві. Фото: з відкритих джерел
Миколаївський костел у Києві. Фото: з відкритих джерел

01 жовтня 2025, 12:20

Парафіяльна громада костелу св. Миколая самостійно закрила пошкоджений дах і вікна святині, які залишалися відкритими після російського удару 20 грудня 2024 року. Про це повідомив настоятель парафії отець Павло Вишковський ОМІ.

За його словами, віряни були змушені діяти, аби врятувати храм від негоди.

«Це — лише тимчасові міри, які ми змушені застосувати через бездіяльність Міністерства культури та НБОКМ. Багато наших парафіян, (наскільки я знаю то більше 50-ти осіб) зверталися із запитами до МКСК з надією, що Мінкульт виконає обіцянку, та чекали на професійне втручання. Але минуло більше 9-ти місяців, і ми не маємо права стояти осторонь. Наближається зима, дощі й мороз можуть завдати непоправної шкоди», — сказав священник.

Він підкреслив, що понад пів сотні парафіян офіційно зверталися до Мінкульту, але безрезультатно.

Нагадаємо, 24 липня 2025 року Верховний Суд остаточно зобов’язав Міністерство культури передати костел громаді та зареєструвати її як балансоутримувача. Раніше, 22 липня, суд відхилив касаційні скарги Мінкульту та Національного будинку органної і камерної музики, підтвердивши незаконність багаторічної відмови виконати доручення президента Віктора Ющенка від 2005 року.

Громада закликає Міністерство культури виконати рішення суду, державні органи — завершити реєстраційні процедури, а суспільство та медіа — стежити за виконанням цих зобов’язань.


Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наш Facebook.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.


Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Читайте також

Здоровʼя
Лише від 3 до 30 днів на рік: у Києві запускають унікальну послугу, на яку роками чекали тисячі батьків
Столична влада запроваджує новий сервіс, який дозволить родинам, що виховують дітей з інвалідністю, отримати тимчасовий перепочинок та передати малечу під нагляд фахівців.
Фото: КМДА

24 червня, 21:07

Із 1 липня у столиці запроваджують нову соціальну послугу – тимчасовий відпочинок для батьків, які здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю. Щоденне піклування про дитину, яка потребує постійної уваги та супроводу, часто не залишає дорослим часу на власне здоров’я, вирішення важливих життєвих питань чи навіть короткий відпочинок, тож цей сервіс покликаний знизити психологічне навантаження на родини. Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда...

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"