Петру Радковцю присвоїли довічне звання львівського гіда

3223 0
Також у Львові планують створити спеціальний туристичний маршрут Петра Радковця.
Петро Радковець

Петро Радковець

У Львові вирішили присвоїти довічне звання львівського гіда №1 Петру Радковцю. Окрім цього, у місті планують провести пам'ятні події про львовознавця.

Джерело: Львівська міська рада

«Родині Петра Радковця передали бейдж екскурсовода, на який він подав документи за два тижні до смерті. Міське управління туризму вирішило назавжди закріпити за ним ліцензійне посвідчення львівського гіда під номером 0001», – йдеться в повідомленні.

Фото: ЛМР

Також під час зустрічі з родиною Петра Радковця у Львові вирішили провести пам'ятні події про видатного львовознавця. Зокрема, планують створити спеціальний туристичний маршрут Петра Радковця. Додамо, що 21 лютого, відзначають Всесвітній день екскурсовода. Зокрема у Львові працює понад 100 фахівців туристичного супроводу.

«Через воєнні дії в Україні запит на екскурсії суттєво зменшився, однак ми продовжуємо відкривати наше місто для тих, хто цього потребує. У 2022 році екскурсоводи проводили безкоштовні екскурсії Львовом для переселенців у межах міського проєкту «Прогулянки Львовом». Зараз співпрацюємо з колегами в межах проєкту «Місто лікує» для  військових, які лікуються або проходять реабілітацію у Львові», – зазначала керівниця міського управління туризму Христина Лебедь.

Нагадаємо, що відомий львівський гід та краєзнавець Петро Радковець помер 4 лютого. Він був колумністом «Твого міста», щотижня у своїй колонці він розповідав історію Львова. Їх можна переглянути тут.

Для довідки

Петро Радковець – автор сотень краєзнавчих публікацій, учасник та співавтор десятків телевізійних проєктів, документальних фільмів та сюжетів, присвячених Львову, на регіональних та національних телеканалах. Народився у Львові 27 квітня 1964 року. Разом з братом Іваном, став автором збірки казок для дітей («Таємниці львівських левів», Львів, 2015). Брати Радковці є розробниками численних авторських туристичних маршрутів Львовом та заходом України, співавторами краєзнавчих розвідок «Загадки міста Лева».

Випускник Львівського поліграфічного інституту (сучасна Українська академія друкарства), учасник «Товариства Лева» (історична секція). У різні роки працював у Львівській науковій бібліотеці імені В. Стефаника, видавництві «Центр Європи».

Петро Радковець був одним з найвідоміших львівських та українських гідів. Його авторські екскурсії тішили гостей міста упродовж останніх 20 років. Мав ліцензійне посвідчення львівського гіда під номером 1, яке офіційно отримав від Львівської міської ради. Одним з останніх за його участю став проєкт «Місто лікує» – безкоштовні прогулянки Львовом для захисників та військових ветеранів, які проходять реабілітацію.

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!