«Піскові озера» готують до наповнення водою. Чи укріплюватимуть береги

4021 0
Згідно з гідрогеологічними дослідженнями ерозійні процеси відсутні.
Фото: Роман Клак

Фото: Роман Клак

В листопаді 2022 року у Львові розпочали роботи із очищення водойм. Станом на сьогодні озера в парку «Піскові озера» готують до наповнення водою. Про це повідомили на Гарячій лінії міста.

Як зазначив голова ГО «Озеро Левандівське» Роман Клак, на березі озер може відбуватися ерозія схилів, яку необхідно уникнути шляхом відновлення бетонних укріплень берегів з'єднувального каналу.

Читайте також: Як виглядають озера у Снопківському парку після очищення. Фото, відео

«При наповненій водоймі велика частина того настилу знаходиться над водою, якраз та частина яка дірява. Таке було попередні роки. Коли водойма буде наповнена, неможливо буде провеcти ремонт плит», – пояснив він.

В управлінні екології відповіли, що згідно з гідрогеологічними дослідженнями ерозійні процеси відсутні, відповідно протиерозійні роботи не заплановано. 

«Щодо настилу остаточне рішення не прийнято, проте після наповнення водойми він буде у воді. Питання щодо демонтажу настилу потребує додаткового вивчення. Щодо ремонту/демонтажу плит також потрібно окреме рішення та акт, коштів для таких робіт на 2023 не передбачено», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили в управлінні, намул планують вивозити до 30 вересня. Після цього буде забезпечено відновлення благоустрою парку загалом.

Читайте також: Зловили понад 200 кг риби і двох черепах. Фоторепортаж з очистки Піскових озер

Нагадаємо, що очистку озер планували провести до кінця 2022 року. В управлінні екології зазначали, що планують замінити аератори, зариблення, бактерії, правильний рельєф дна і берегів та правильні рослини. Наповнення озер повинне було відбуватися зокрема й водопровідною водою з гіпохлоридом натрію (не хлором), а також ґрунтовими водами і сезонними опадами. 

________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!