Поблизу Львова кримські татари готуватимуть національні страви. Програма фестивалю

8909 0
7 вересня у Винниках, що біля Львова, відбудеться фестиваль кримськотатарської культури. Мета фестивалю – більше дізнатися про кримських татар та підтримати їхню культуру і традиції. В програмі фестивалю окрім культурних заходів – приготування національних страв кримськотатарського народу.
Фото: ЛМР

Фото: ЛМР

До участі у фестивалі запрошені відомі культурні та громадські діячі, а також художники, майстри декоративного-прикладного мистецтва, творчі колективи з Криму. Заплановано проведення виставки на тему кримськотатарської культури, де представлять унікальні експонати з державних та приватних колекцій.

Програма фестивалю

11:00-19:00 – виставка-продаж традиційних мистецьких виробів кримських майстрів, дегустація страв національної кухні, майстер-класи (унікальної техніки двосторонньої традиційної вишивки шовком і золотом «татар ішлємє» (Ельвіра Осман, Хатідже Юнусова), старовинної східної техніки роботи на гончарному колі (Рустем Скібін), розпису емалями кераміки (Азіза Карімова), мідної чеканки (Рефат Куртвелієв), приготування різноманітних національних страв та ін.

15:00 – урочисте відкриття фестивалю за участі відомих громадських діячів кримськотатарського народу, презентації яскравих танцювальних колективів і виконавців давніх та сучасних національних пісень.

16:00 – відкриття виставки традиційного та сучасного мистецтва кримських татар «Невідомий Крим».

17:00 – демонстрація анімаційних фільмів дитячої студії «Манюня», які ознайомлять глядачів з легендами кримських татар.

18:00 – колективне приготування і куштування традиційної страви кримських татар «татар аш», а також дегустація інших традиційних страв кримськотатарської кухні: фулто, бурма, пахлава, бойнуз та ін.

Впродовж дня під супровід традиційної музики, учасники фестивалю із Криму виконають старовинні та сучасні національні пісні, яскраві національні танці. Завершиться фестиваль спільним виконанням національного танцю «Хоран».

Також у межах програми фестивалю 6 вересня з 15:00 у Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» планується проведення круглого столу за участю культурологів, громадських діячів і ЗМІ.

Організатори: Департамент з питань автономної республіки Крим та Севастополя секретаріату Кабінету міністрів України, Історико-краєзнавчий музей міста Винники, Кримськотатарська національна спілка Львова.

Фото: ЛМР

Використано фото: wikipedia.org, foodzona.ru, beeber.okis.ru


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!