Поблизу Львова відкриють туристичну локацію, що покаже давнє галицьке село

1975 0
Інтерактивна локація розкаже про унікальне поєднання в одній громаді чотирьох культур.
Фото: МКЦ "На Унтервалю"

Фото: МКЦ "На Унтервалю"

У селі Підгайчики недалеко від Львова відкриють оновлену туристичну локацію «На Унтервалю». У музейно-культурному просторі покажуть, як упродовж 150 років тут розвивалися аж чотири культури: українська, німецька, єврейська та польська. Про це повідомляють на сторінці проєкту.

Мультикультурність у селі Підгайчики існувала до 1939 року. На сьогодні в музеї місцеві активісти зібрали понад 100 унікальних експонатів як-от предмети побуту, культові речі, меблі, стародруки.

«Це буде нова чудова локація для туризму, особливо цікава для тих, хто їде на екскурсію до Золочівського замку, Глинянського музею чи, наприклад, Унівської Лаври. Тут можна буде пізнати та переосмислити своє минуле. Ми розповідаємо та презентуємо побут українців, німців, поляків та євреїв, які жили тут до Другої світової війни. Розповімо історію домівок, покажемо хто тут мешкав раніше, як вони взаємодіяли, та що залишили й досі у традиціях, ландшафті, ментальності. А ще відтворюємо деталі кулінарних, обрядових та релігійних традицій чотирьох культур, які були тут колись. У перспективі в нас також можна буде власноруч створити та продегустувати цікавинки місцевої кухні», – каже керівник проєкту Станіслав Клосовський.

Оновлений простір «На Унтервалю» відкриють на початку жовтня. Тут буде інтерактивна експозиція з модульним виставковим обладнанням, що залучатиме гостей до взаємодії, сучасна фотозона з використанням предметів спадщини, а ще живі історії з минулого. Окрім того, команда облаштує професійну систему освітлення, цілодобову вуличну експозицію, аудіогід українською, німецькою та англійською мовами та відкритий подієвий майданчик.  

Довідково

До 1939 року на території сучасних Підгайчиків було два поселення: українські Підгайчики та німецький Унтервальден. Там одночасно мешкали чотири нації: українці, німці, євреї на поляки. Під час Другої світової війни звідти примусово виселили німців та поляків, а євреїв знищили під час Голокосту. Відтоді майже 40% села стояли пусткою. Через політику Радянського союзу німецький Унтервальден спочатку перейменували в Підлісне, а потім приєднали до села Підгайчики. Релігійні споруди німців євреїв та поляків знищили або перетворили на склади та майстерні, а в їхні будинки поселили депортованих українців. Таким чином етнічний склад села та регіону кардинально змінився. Більше, ніж 50 років, колишні мешканці Галичини не могли повернутися додому. Так тривало аж до 90-х років, доки Україна повернула незалежність. Мультикультурний дискурс Галичини знову став актуальним у період 2010-х років. З 2016 року Підгайчики відвідують нащадки примусово виселених німців. Тоді ж розпочалась ініціатива з порятунку давнього німецького кладовища, що переросла у створенняя локального музейно-культурного центру.

Фото зі сторінки МКЦ «На Унтервалю»Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!