
Фото: monitor.info
З Львівської картинної галереї вивезли на зберігання до Польщі картини художника Яцека Мальчевського. Їх виставили для огляду у залах Національного музею в Познані. Про це повідомив заступник міністра культури і національної спадщини Польщі Ярослав Селлін, передає «Укрінформ».
За його словами, Польща готова прийняти на зберігання культурні цінності з України на період російсько-української війни. Польська сторона має підготовлені склади у бібліотеках і в архівах музеїв. Польський посадовець зауважив, що зараз українці хочуть переміщувати культурні цінності до безпечніших місць у межах країни. Проте цих місць не так багато, оскільки від російських обстрілів потерпає уся територія України.
Читайте також: Українцям спростили процедуру отримання Карти поляка
Він відзначив, що його країна від початку повномасштабного вторгнення росії активно допомагає Україні зберігати об’єкти культурної спадщини, зокрема постачаючи матеріали для захисту від вибухів і пожеж пам’ятників, фасадів будинків, костелів, музеїв тощо.
«Ми також допомагаємо українцям робити інвентаризацію знищених культурних об’єктів. Є багато сакральних об’єктів, які знищено. Ми допомагатимемо українцям відбудовувати ці об’єкти, коли війна завершиться», – додав він.
Як раніше повідомляло Польське інформаційне агентство (PAP), в познанському музеї на виставці представлено 34 картин художника Яцека Мальчевського. Вона триватиме попередньо до кінця березня 2023 року. Однак наразі невідомо, скільки часу картини зберігатимуться в Польщі.
Для довідки
Яцек Мальчевський (1854-1929) – польський художник, представник польського символізму.
Антоніна Костик
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.