Україна

Повістки поштою. В Україні почали діяти нові правила вручення

949 0
Усі поштові відправлення направляються рекомендованим листом.
фото умовне

фото умовне

Постановою №1147 від 8 жовтня 2024 року Кабмін ввів нові правила вручення повісток поштою. Тепер повістка ТЦК прирівнюється до судової. Тож військовозобов’язаний повинен забрати її протягом 3 днів. Про це повідомив Львівський ТЦК та СП.

Як йдеться у повідомленні, списки автоматично формує система «Оберіг» відповідно до тих критеріїв, які визначає Генеральний штаб. Це робиться централізовано по всіх областях.

Коли повістка вважається врученою:

  • коли представник поштового зв'язку під підпис безпосередньо вручив особі лист із повісткою;

  • якщо лист із документом відправлено, але представник "Укрпошти" поставив відмітку, що особа відмовилася отримувати таку повістку;

  • якщо співробітник пошти не зміг знайти особу, якій призначено повістку;

  • коли лист повертається до відправника за строками зберігання

Усі поштові відправлення направляються рекомендованим листом.

Читайте також: В Україні відновили бронювання від мобілізації, але не для всіх. Що відомо

Відповідальність за неотримання повістки встановлена 210 статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення і у військовий період становить від 1000 до 1500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Тобто від 17 до 25 з половиною тисяч гривень.

Нагадаємо, в Україні розпочала діяти нова стратегія мобілізації під назвою «воюй або працюй». Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що повістки на службу в першу чергу отримують ті військовозобов’язані, які не сплачують податки і не зареєстровані як працевлаштовані.

_____________________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!