Працівники швидкої допомоги Львівщини сьогодні вийдуть на мітинг

6543 0
Вони занепокоєні тим, що депутати ЛОР планують виділити значно меншу суму на доплати, ніж обіцяли.
Фото: Dyvys.info

Фото: Dyvys.info

Сьогодні, 12 березня, під час засідання сесії Львівської облради працівники Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф зберуться на мітинг перед будівлею ЛОР. Про це повідомив лікар невідкладних станів Центру Степан Железняк.

Планується, що «контролювати сесію» прийдуть не лише медики зі Львова, а й ті, які працюють у районах. Для того, аби привернути увагу до своєї проблеми, працівники «швидкої» вдягнуть червоні куртки.

«Маю інформацію, що обіцяних 80 млн нам не дадуть, можливо, тільки 30 млн, а далі знову обіцянки. Тому ті, хто має змогу, прийдіть завтра під облраду. Організовуємось і відстоюємо наші права та вимоги», – закликав Степан Железняк.

Читайте також: Екстрена медична допомога у Львові: коли швидка не мусить поспішати

Водночас заступник директорки департаменту охорони здоров'я ЛОДА Андрій Васько у групі працівників «швидкої» пояснив, що 30 млн грн – це сума, що її буде достатньо для нарахування медикам надбавок на перший час, а далі кошти виділятимуть за можливостями обласного бюджету Львівщини.

Окрім того, що депутати готуються виділити значно меншу від потрібної суму, медики також занепокоєні тим, що без обіцяних доплат може залишитись молодший медичний персонал Центру.

Нагадаємо, у лютому працівники Центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф заявили, що вдадуться до італійського страйку, якщо обласна влада не зверне увагу на критичний стан в якому опинився Центр та не виконає низку вимог. Серед іншого, ішлося про усунення з посади керівниці Львівської станції швидкої допомоги Наталії Поважук та збільшення зарплати працівників «швидкої».

Читайте також: Що планують змінити у швидкій допомозі Львівщини

Страйк медиків мав розпочатись 1 березня. Напередодні ввечері в ЛОДА повідомили, що Наталія Поважук більше не виконуватиме свої посадові обов'язки, її переведуть на іншу посаду. Відтак, страйк призупинили. Працівникам швидкої також пообіцяли знайти в обласному бюджеті кошти на доплати: лікарям – 3,5 тис. грн, фельдшерам – 2,5 тис. грн, водіям – 2 тис. грн. На це, за попередніми підрахунками, потрібно близько 80 млн грн.

Зазначимо, оклад водія швидкої допомоги становить 2,5 тис. грн, а лікар з досвідом отримує з надбавками до 4,8 тис. грн. Медики мають зміни по 12 годин, почергово денні і нічні через вихідні. Серед вимог працівників Центру є також перегляд викликів, аби відсіяти непрофільні, коли бригади змушені виїжджати до пацієнтів на температуру 37,5 або щоб проконсультувати, чому дитина не спить.

Олександра Бодняк


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!