Проєкт військового цвинтаря у Львові планують доопрацювати

1588 0
Наразі тривають обговорення з рідними полеглих захисників.
Візуалізація комплексу

Візуалізація комплексу

У Львові завершився архітектурний конкурс на проєкт Меморіального комплексу військових поховань Героїв України. У місті публічно обговорили проєкт переможця, однак, як повідомив Tvoemisto.tv головний архітектор Львова Антон Коломєйцев, його ще будуть доопрацьовувати. 

Останні терміни проєкту не визначені, оскільки тривають обговорення з рідними полеглих захисників.

Головний архітектор Львова Антон Коломєйцев зазначає, що відбулася лише перша презентація попереднього ескізу, який не є фінальним проєктом архітекторів, що всі побажання, бачення, ідеї будуть розглянуті та враховані. Місто організовує зустрічі з родинами полеглих військових, під час яких враховують певні важливі деталі. Такі зустрічі відбуватимуться щотижня: «Перед нами стоїть велика відповідальність, щоби пройти всі етапи проєктування. Нам важливо сформулювати перелік усіх важливих моментів, які треба врахувати. Ми відштовхуємося від дорадчої ради, від позиції робочої групи, яка опрацьовувала завдання на конкурс, від позиції журі тощо. У нас нема мети зробити це якнайшвидше, багато всього буде переосмислено».

Антон Коломєйцев запевняє, що для проєктантів сформована пропозиція з приводу озеленення території, збільшення місць поховань, розгляду тих чи тих матеріалів для втілення проєкту. 

«Надзвичайно важливим є бачення родин полеглих Героїв. Я особисто презентую проєкти після того, як послухаю різні пропозиції щодо вигляду портретів Героїв, як вони будуть зображені на могильних спорудах, як доглядати і висаджувати рослини, як зробити більш універсальний варіант, як облаштувати проходи та які матеріали використати. Все це ми зараз формуємо, обговорюємо різні варіанти. Я пояснюю, якими є бачення архітекторів, які є можливості в світовій практиці створення таких меморіальних об'єктів», – пояснив він.

Будь-яке рішення проєктантів будуть фіксувати й показувати. Для прикладу, запропонують найрізноманітніші техніки виконання портретів, щоб вони були максимально реалістичними, щоб родичі бачили образи своїх полеглих у цих портретах, а не просто зображення. 

«Будемо проговорювати написи, як зображувати роди військ, медалі, таблиці, нагороди та інші деталі. Також нам потрібно буде провести лабораторні дослідження на замерзання і розмерзання матеріалу, щоб він не тріснув, бо ж не на рік-два це будуємо, а на десятиліття, ба більше, на століття», – додав Антон Коломєйцев.

Читайте також: Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Із його слів, архітектори збирають думки, а також проводять різні анкетування на кшталт того, яку роль мають виконувати прапори на могилах:

«Зараз усе поле поховань заповнене прапорами. Вони дуже домінують, майорять, і виникає відчуття, що полеглі ніби щось до нас промовляють. Хтось це порівнює з крилами ангелів. Але коли ми думаємо про постійні рішення, зокрема ті, що будуть козацькі хрести, надмогильні стели з виразного білого матеріалу, то маємо розуміти, що в міжнародній практиці у такому випадку відмовляються від прапорів або роблять їх меншими. Звичайно, ми плануємо організувати комплекс виставлення символічних прапорів військових підрозділів із національними прапорами. Проте постає питання, чи варто встановлювати на могилах повнорозмірні прапори. На мою думку, варто перейти до менших прапорів, щоби меморіал мав більш збалансований, гармонійний вигляд».

Нагадаємо, що Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця військового цвинтаря. Журналістка «Твого міста» розповідає, чому цей конкурс просять скасувати, що кажуть родини, експертне середовище та якою є реакція міста у матеріалі.

________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!