Прощаючись із пережитками СРСР: в Україні хочуть скасувати трудові книжки

3019 1
Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус ініціює скасування трудової книжки.
фото: canindia.com, www.psv.org.ua, www.unian.ua

фото: canindia.com, www.psv.org.ua, www.unian.ua

Про це міністр повідомив у своєму Twitter. "Ховаємо совкову спадщину. Вислав на узгодження в інші органи пакет законів щодо скасування трудової книжки. Чекаємо реакції", - повідомив міністр.

Трудова книжка — офіційний персональний документ, який містить записи про працевлаштування громадянина; були широко поширені в СРСР, Третьому рейху, НДР та Болгарії, використовуються в багатьох країнах СНД.

Оформлюється при першому прийнятті на роботу, зберігається у відділі кадрів організації-роботодавця, містить особисті дані (прізвище, ім'я, по-батькові, дату та рік народження, освіту, професію та спеціальність; всі зміни та будь-яка інформація про взаємовідносини з роботодавцем реєструються в трудовій книжці та засвідчуються підписом відповідального працівника відділу кадрів.

Читайте також: Зміни в Трудовому кодексі: що чекає на українців

Нагадаємо, до кінця року в Україні може запрацювати оновлений Трудовий кодекс. Проект змін уже зареєстрований у Верховній Раді, нині триває його обговорення та допрацювання. У проекті змін до Трудового кодексу передбачається, що українцям збільшать відпустки та дозволять працювати вдома.

Джерело: УНІАН, РБК-Україна, ТСН


Читайте також:
17 Серпня, 2015 12:27
rjkz Пояснення намагання влади скасувати ТРУДОВІ КНИЖКИ досить просте.
За розпорядженням державних органів у 2011- 2013 роках у зв"язку з так званими "ліквідаціями" державних установ були звільнені деякі працівники, а на їх робочі місця прийняті інші працівники, переважно пенсіонери. Нагадаю, що "ліквідація" державної установи -- це лише зміна цією установою кода ЄДРПОУ, без скорочення посад. Тобто у 2011-2013 роках багато малозабезпечених українців були взагалі позбавлені засобів існування за п.1 ст.40 КЗпП.
А тепер держава намагається усіма способами затушувати цей геноцид (масове позбавлення людей засобів існування) , отже, скасування ТРУДОВИХ КНИЖОК призначене саме для того, щоб знищити його письмові підтвердження. Це щось на зразок того, як колись радянська влада вихолощувала відомості про голодомор 1932-1933 років.
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!