Прощаючись із пережитками СРСР: в Україні заборонили діяльність Комуністичної партії

1484 0
Окружний адмінсуд Києва завершив розгляд справи за позовом Мін'юсту до КПУ про заборону її діяльності. Про це йдеться в повідомленні на сайті суду.
фото: УНІАН

фото: УНІАН

Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов Міністерства юстиції України в повному обсязі, заборонивши діяльність Комуністичної партії України. Справа розглядалась за участю третьої особи – уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, – інформує УНІАН. Раніше, 8 липня 2014 року, Міністерство юстиції України та Укрдержреєстр звернулися до Окружного адмінсуду Києва з позовом про заборону на території країни діяльності Компартії України.

Читайте також: Львів передумав: у місті «декомунізують» іншу вулицю

Як зазначалось у позові, «КПУ вчиняє дії, спрямовані на зміну конституційного ладу насильницьким шляхом; порушення суверенітету й територіальної цілісності України; пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної ворожнечі; посягання на права і свободи людини, а також представники КПУ систематично звертаються із закликами до створення воєнізованих формувань». 30 вересня 2015 року Окружний адмінсуд Києва також за позовом Мін’юсту припинив діяльність Комуністичної партії України (оновленої) та Комуністичної партії робітників і селян.

Читайте також: Закон про декомунізацію: чи демонтують щось у Львові?

Нагадаємо, відповідно до прийнятого закону про заборону комуністично-тоталітарного режиму та його символіки, органи місцевого самоврядування мали провести перейменування об'єктів топоніміки (населених пунктів та вулиць) до 21 листопада, тобто в 6-місячний строк. Якщо цього не станеться, очільник міської, сільської чи селищної ради має протягом трьох місяців прийняти одноосібне рішення про перейменування.

Опублікувала Юлія Сабадишина

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!