
Фото з відкритих джерел
Пілот ПС ЗСУ з позивним Бджоляр, один з «привидів Києва» розповів, про захист столиці і яку роль в обороні зіграла авіація. Інтерв'ю з військовим опублікувало Повітряне командування «Центр».
Коли пілот вступає у повітряний бій з ворогом у небі над містом, є ризик того, що літак може впасти у густонаселений район.
«У багатьох із нас рідні і близькі живуть у великих містах, зокрема і у Києві. Ми цю дилему прекрасно розуміємо. Але, коли ти сідаєш в кабіну винищувача, то всі емоції залишаєш за бортом. Методична бойова підготовка перетворює тебе у частину великого авіамеханізму, де все доведено до автоматизму. У бою ухвалюємо лише раціональні рішення», – розповідає пілот.
За його словами, якщо у небі летить ворожий бомбардувальник, а не винищувач, він може завдати більше шкоди цивільним, якщо почне бомбити.
«Вагань не буде. На жаль, війна не можлива без жертв. Але ми здатні змінити реальність і зменшити їх кількість», – говорить Бджоляр.
Пілот каже, що у перші дні війни пілоти взагалі емоцій не відчували.
«Єдина реакція організму, яку помітили у перші дні протистояння (при чому у всіх!), як наші руки тремтять від надлишку адреналіну. Але це все доти, доки не сідали до кабіни винищувача. Бойова робота заспокоювала», – згадує Бджоляр.
Нагадаємо, «Привид Києва» - збірний образ українського пілота-аса 40-ї бригади тактичної авіації, що дислокується у Василькові під Києвом. Він виник у перші дні повномасштабного російського вторгнення в Україну. Тоді повідомлялось, що «Привид Києва» виграв шість повітряних боїв у небі Києва протягом перших 30 годин вторгнення.
Станіслав Нестеренко