
18 листопада 2025, 14:09
18 листопада 2025, 14:09
Російський олігарх-путініст Костянтін Малофєєв оприлюднив заяву, у якій подякував частині київських родин за те, що вони нібито «зберігають рідну російську мову».
Малофєєв заявив про нібито результати «офіційного опитування в Україні». За його словами, «66% київських школярів не розмовляють державною мовою на уроках, а 82% не використовують її на перервах». Також він додав, що «чверть учителів Києва ведуть уроки не на мові».
Малофєєв назвав це наслідком «десятиліття викорінення всього російського» та подякував тим, хто, за його словами, продовжує користуватися російською мовою: «Низький уклін українським сім'ям, які під час терору зберігають свою рідну російську мову. І заради цих людей ми маємо довести свою справу до перемоги».
Крім того, він назвав російську мову «великою та могутньою» й заявив, що її нібито неможливо витіснити «жодними заборонами ні в Україні, ні в Молдові, ні в країнах Балтії».
Нагадаємо, заступник керівника Секретаріату уповноваженого із захисту державної мови Сергій Сиротенко під час презентації моніторингового дослідження повідомив, що у школах Києва 24% вчителів під час уроків і 40% під час перерв не говорять українською мовою, що значно гірше за середні показники по Україні.
За словами Сиротенка, результати дослідження свідчать про системні порушення мовного законодавства у столичній освіті. Зокрема, за оцінкою учнів, 24% київських учителів на уроках та 40% під час перерв спілкуються недержавною мовою. Для порівняння, середні показники по Україні становлять 14% і 21% відповідно.
Опитування також показало, що самі школярі в Києві порушують мовний закон значно частіше, ніж по країні. На уроках недержавною мовою спілкуються 66% учнів, на перервах — 82%. Для всієї України ці показники становлять 40% і 52%. Лише 18% столичних школярів заявили, що використовують виключно українську мову.
Сиротенко наголосив на необхідності ухвалити законопроєкт №13072 про внесення змін щодо використання мови в освітньому процесі. На його думку, документ створить «певні правові підстави для впливу і на батьків, і на дітей», а також чітко визначить, якою мовою повинні спілкуватися учасники освітнього процесу на території закладу освіти.
У квітні цього року Київський міжнародний інститут соціології повідомив, що 63% українців спілкуються вдома українською мовою, 13% — російською, ще 19% використовують обидві мови однаковою мірою.
Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наш Facebook.
«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.
Коментарі
Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто залишить свій відгук!
Читайте також
Контент
Рубрики
Розроблено:
Levprograming
За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.
© 2026 "Твоє місто"




