П’ятеро львів’ян отруїлися чадним газом. Як вберегтися

2155 0
Учора, 15 листопада, у п’ятиповерхівці на вулиці Грінченка отруїлися чадним газом п’ятеро осіб, серед них – дві дитини. Про це повідомляє Департамент цивільного захисту Львівської ОДА.
фото: report.if.ua, zakarpattya.net.ua, goloskarpat.info

фото: report.if.ua, zakarpattya.net.ua, goloskarpat.info

Потерпілих у стані середнього ступеню важкості було направлено до Львівської міської дитячої клінічної лікарні та Львівської обласної клінічної лікарні. Після проходження барокамери всіх постраждалих відпустили додому. Попередня причина – несправність газової колонки. Остаточна причина отруєння встановлюється.

Tvoemisto.tv нагадує, чадний газ не має запаху, є безбарвним – його неможливо відчути. Потрапляючи в кров, сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень: людина гине, як від задухи. Після двох годин перебування в приміщенні, де у повітрі міститься лише 0,1% СО, людина може втратити свідомість і померти. Втрата свідомості настає поступово та супроводжується таким знесиленням, що навіть відчувши небезпеку, людина неспроможна врятуватись. Чадний газ легший за повітря, тому піднімається вгору, але на відкритому просторі небезпека мінімальна.

Основними причинами утворення в кухнях квартир чадного газу (СО – продукту неповного згоряння природного газу) можуть бути:

1. Несправність газових приладів (забрудненість пальників-конфорок плит, розгерметизованість камер згоряння котлів типу «турбо»).

2. Недостатність припливного повітря в кухні (для повного згорання одного кубічного метра природного газу необхідно десять кубічних метрів свіжого повітря), в тому числі:

- недостатність об’єму кухонь;

- відсутність постійно відчиненої кватирки у вікні або решітки у нижній частині дверей кухні.

3. Недостатність тяги (розрідження) в камерах згорання котлів, створюваної димарями (недостатня висота, засміченість, розташування оголовків димарів у зонах вітрового підпору).

4. Робота вентиляторів відпливних зонтів над газовими плитами.

Усі без винятку газові прилади повинні встановлюватися на підставі проектної документації спеціалізованими підприємствами, які мають необхідні ліцензії на право виконання таких робіт з оформленням виконавчо-технічної документації.

При отруєнні чадним газом лікарі рекомендують:
винести потерпілого на свіже повітря;
якщо потерпілий у свідомості — дати багато пити (чай, вода);
при відсутності ознак дихання зробити штучне дихання та непрямий масаж серця;
викликати швидку медичну допомогу.

Як свідчить статистика, частіше за все люди отруюються чадним газом через необережність при користуванні приладами пічного та газового опалення. Тому, щоб уникнути отруєння, треба перевіряти наявність тяги в димоході; не закривати його заслінкою на ніч; не використовувати газові плити для обігріву приміщень; частіше провітрювати приміщення, де є газові прилади; не заводити двигун автомобіля або іншого механізму при зачинених дверях гаража або боксу. 

За матеріалами прес-служби ЛОДА та сайту Ye.ua

Опублікувала Юлія Сабадишина


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!