Ректор УКУ зустрівся з Папою Франциском у Ватикані

595 0
Папа сказав, що Україна для нього є дуже близькою ще з часів служіння в Аргентині.
фото: угкц

фото: угкц

У середу, 15 травня, у Ватикані відбулася зустріч ректора Українського католицького університету Тараса Добка зі Святішим Отцем Франциском. Перший офіційний візит ректора УКУ до Ватикану відбувся із благословення Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Про це повідомив пресцентр Української Греко-Католицької Церкви. 

Під час приватної аудієнції Тарас Добко подякував Святішому Отцеві за молитви та підтримку України, зокрема нещодавно опубліковану папську буллу про Ювілейний рік, у якій Папа говорить про надію для сучасної людини.

«Вістка про надію дуже важлива для України саме в цей час війни. Бачу Боже провидіння в тому, що 30 квітня мав зустріч зі спільнотою УКУ на тему Бути спільнотою надії. Для мене, як ректора, одне з ключових завдань — плекати УКУ як спільноту надії та джерело надії для інших. Наша Церква і ми в УКУ покликані дарувати людям і народам надію, розвивати богослов’я надії в умовах війни та її наслідків», — сказав ректор УКУ.

Ректор зазначив, що непросто бути християнином під час війни: «В людей постійно виникає запитання, де Бог і коли Він зупинить ці страждання? А тим більше, коли РПЦ проголошує священну війну і дискредитує християнську благовість. Один із наших випускників на фронті стикнувся з цим питанням, коли входив із товаришами в одне зі звільнених після окупації сіл. Його запитали, де Бог у всій цій руїні, яку завдають росіяни. Побачивши волонтерів, які везли мешканцям села чисту воду, харчі, медикаменти, одяг, він відповів: Бог є тут, де є солідарність і людяність».

Папа Франциск вказав на необхідність «плекати розум, інтелектуальну спроможність, але також серце людини та спроможність творити добро».

«Ваші свідчення про надію в жахливій ситуації війни для мого служіння особливо важливі», — наголосив Папа Франциск і подякував університетській спільноті за служіння українському народу, особливо молодому поколінню. «Україна є для мене дуже близькою ще з часів мого служіння в Аргентині. Я любив відвідувати українську Церкву в Буенос-Айресі», — додав Папа Франциск.

На завершення зустрічі ректор УКУ попросив у Папи благословення для університетської спільноти. Після благословення Святішого Отця сторони обмінялися пам’ятними подарунками.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!