Розікрали понад $8 млн на обладнанні для виробництва снарядів. Судитимуть посадовців заводу «Артем»

584 0
Завод так і не отримав обладнання, а організатор оборудки за кордоном.

САП передала до суду справу щодо розтрати понад 225 млн грн коштів заводу «Артем», які призначалися на закупівлю обладнання для виготовлення снарядів. Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура у Facebook.

Мова про події 2017 року. Досудове розслідування встановило, що одне з найбільших підприємств оборонної галузі — державна акціонерна холдингова компанія "Артем" (ДАХК "Артем") тоді планувала технічне переоснащення потужностей із виробництва корпусів 152/155-мм снарядів.

Іноземний підприємець, дізнавшись про виділення коштів на закупівлю устаткування для ДАХК "Артем", розробив план заволодіння цими коштами. Він зареєстрував у США фіктивну фірму, яка начебто займалась постачаннями оборонної продукції для американського Міноборони. Також бізнесмен вступив у змову з кількома посадовцями в Україні, серед яких був тодішній заступник міністра економічного розвитку й торгівлі.

Учасники схеми забезпечили укладання контракту з підконтрольною американською фірмою про закупівлю устаткування для заводу "Артем". Компанія отримала половину суми контракту — 8,3 млн дол. США (понад 225 млн грн за курсом НБУ на той час). Уже наступного дня ці кошти були перераховані іншій фірмі. Завод так і не отримав необхідного обладнання і виробництво оборонної продукції було зірване.

2 травня 2024 року, прокурор САП передав матеріали досудового розслідування цієї справи до суду. Серед обвинувачених у розтраті коштів — 4 громадян, які на момент злочину займали відповідальні посади:

  • заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України (ч. 5 ст. 191 КК України);
  • директор Департаменту зовнішньоекономічної діяльності та маркетингу ДАХК "Артем" (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України);
  • директор ДП "Український науково-технічний і впроваджувальний центр комплексного захисту інформації" (ДП "Безпека") (ч. 5 ст. 191 КК України);
  • фізична особа-іноземець, організатор схеми (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України).

 

Фігурантам загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі. Організатор схеми переховується за кордоном, щодо нього застосована процедура спеціального досудового розслідування.

Крім того, прокурори САП заявили позов до обвинувачених про відшкодування шкоди, завданої через скоєння кримінального правопорушення.

___________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!