Русалка і медуза Горгона. У Львові відбувся костюмований велопарад «Міфічна Полтва»

2193 0
Учасники велопараду спробували приєднатися до підземної річкової історії міста, адже колись повноводна Полтва надихала дослідників на ідею створити тут порт.
Фото: Дар

Фото: Дар'я Кучер

Сьогодні, 4 вересня, центральними вулицями Львова пройшов жіночий костюмований велопарад «Міфічна Полтва». У ньому брали участь жінки та діти. Крім того, тут волонтерили чоловіки, які допомагали безпечно перетинати складні перехрестя й супроводжували колону. Серед учасниць можна було зустріти міфічних підводних істот, русалок, сирен, капітанок та аквалангісток. 

За допомогою такого велопробігу учаснки спробували приєднатися до підземної історії міста, оскільки упродовж 19-20 століття річку сховали під землю і тепер львів’яни знають про неї лише з історичних досліджень. Відтак, організатори велопараду хотіли надихнути людей дізнаватися про Полтву більше і навіть мають ідею витягнути її на поверхню й почистити, щоб у Львові з’явилося більше водних ресурсів. 

На велопробіг прийшло багато жінок, які довго чекали цієї події. Учасники кажуть, що кілька днів готували собі цікаві образи. Яскраві костюми, кольоровий макіяж та незвичні малюнки по тілу можна було зустріти серед більшості. 

«Я пані з вулиці Торф’яної, живу там на колекторі і періодично його затоплюю, тому що потрібно повертати Полтву на поверхню Львова. Сьогодні підтримую жіночий велорух у Львові», - каже одна з учасниць Юлія. 

Вона додає, що спортом професійно не займається, але часто використовує велосипед як спосіб пересування, бо це значна економія часу. 

Яскравими образами відзначилися донька у вигляді русалки та її мама в образі медузи Горгони.

«Хотіла всіх здивувати і стати медузою Горгоною, а доньку нарядити русалонькою. Мені подобається велорух загалом, цей вже другий велопарад, у якому я беру участь», - каже учасниця велоруху Роксолана. 

Образи для велопараду не були обов'язковими, кожен міг прийти одягнутий за бажанням. Крім того, на місці можна було безкоштовно отримати малюнок на руках чи обличчі з різними підводними істотами. 

Учасники велопараду їхали центральними частинами міста, зокрема вулицею Університетською, вул. Січових Стрільців проспектом Свободи направо і навколо навколо статуї Матері Божої, площею Різні та проспектом Чорновола, а закінчили свій маршрут на площі Ринок.

Софія Шавранська

Фото і відео Дар'ї Кучер, а також зі сторінки Львівської асоціації велосипедистів у Фейсбук

 
 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!