Що чекає на вулицю Бандери після громадських слухань

3718 2
Експерти запевняють, що слухання мають радше рекомендаційний, аніж законодавчий характер.
фото: Wikimapia

фото: Wikimapia

Нещодавно у Львові відбулися громадські слухання щодо реконструкції вулиці Степана Бандери. На обговоренні представили ескізний проект «Вулиця для всіх», за яким пропонували оновити вулицю, замінивши дорожнє покриття із бруківки на асфальт.

Одразу після обговорень львів’яни зареєстрували петицію, яка за три дні зібрала 82 голоси з 500-та необхідних для її розгляду депутатами. У петиції йдеться про гарантію заміни дорожнього полотна вулиці Бандери з бруківкового на асфальтоване. Як аргумент автори документу наводять низьке шумове забруднення, яке деконструктивно впливає на досить стару архітектуру вулиці та довговічність асфальту.

Читайте також: Вулиця Бандери: серед недоліків бруківки – шум, вібрація, обмежений рівень безпеки

«Громадські слухання не є кінцевим рішенням. Це є просто інформація для тих людей, які прийматимуть рішення –  як для депутатського корпусу, так і для виконавчих органів влади», ­– розповів у коментарі для Tvoemisto.tv Орест Файфурка, керівник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» ЛМР.

За його словами, місцеві мешканці можуть знову зініціювати громадські слухання, зібравши 75 підписів, або з допомогою семи депутатів міської ради.

«Справа в аргументах, які наводять усі учасники громадських слухань. Якщо зібрати в залі громаду та проголосувати за те рішення, яке буде задовольняти лише одну частину суспільства, то це ще не означає, що рішення буде втілювати міська рада. Це радше інформація для розгляду, роздумів і прийняття виважених рішень», – каже Орест Файфурка.

Читайте також: Як хочуть реорганізувати рух на вулиці Бандери. Відеосимуляція

За словами керівника ЛКП «Інститут Просторового розвитку» Олега Шміда, група мешканців, які представляли вулицю Бандери на громадських слуханнях 25 листопада, не була репрезентативною та не висловлювала думку львів’ян.

«Більшістю голосів прийняли рішення, які між собою є несумісні. Мешканці проголосували за розширення дороги до чотирьох смуг (а це, згідно з ДБН, орієнтовно 14-16 метрів у ширину). Відповідно, для появи такої дороги, дерева треба зрізати. Водночас, іншим рішенням присутні висловилися за збереження усіх дерев», – прокоментував для  Tvoemisto.tv Олег Шмід.

Окрім цього, на слуханнях проголосували за збереження усієї наявної бруківки на Бандери. Проте розширення вулиці вимагає більше бруківки. За словами Олега Шміда, невідомо тоді, звідки брати бруківку на розширення вулиці, оскільки чи не кожна п’ята бруківка – розбита, тож її не можна класти на оновлену вулицю.

«Не знаю, чи це може мати якісь легітимні наслідки на той проект, який ми робили півтора роки разом із німецькми партнерами у межах проекту «Вулиця для всіх». Він завершений і готовий до реалізації. Його ніхто не скасує. А місцеві мешканці можуть лише не погоджуватися з окремими його аспектами. Це може мати наслідки на підготовку робочого проекту. Але і його нині ніхто не розробляє, не підписано жодної угоди», – каже Олег Шмід.

Нагадаємо, на громадських обговореннях щодо реконструкції вулиці Степана Бандери, які відбулися 24 листопада, відкинули проект «Вулиця для всіх» та закликали почати розробку нового, що передбачатиме збереження автентичної бруківки, чотири смуги руху та відсутність велосипедної інфраструктури. За словами мера Львова Андрія Садового, ремонт повинен розпочатись 2018-го року.

Вікторія Ейсмунт

Фото: Maisterniamista.org.ua, сайт проекту «Вулиця для всіх»


Читайте також:
17 Квітня, 2018 13:57
Олег Судячи з фото нового проекту вони планують зробити 2 смуги, по яким будуть рухатись трамваї, маршрутки та автомобільний трафік.. дуже "розумно" особливо по вирішенню заторів в місті.
29 Листопада, 2017 21:47
Сергій А куди поділась бруківка з б.хмельницького?. Ось її імвирокистайте на Бандери!
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!