8 речей, які Львів демонструватиме у Європейській культурній столиці Вроцлаві

2171 0
Потягом цілого місяця у Вроцлаві, що разом з Сан-Себастьяном цього року носить титул Європейської столиці культури, триватиме українська програма. Львів став третім містом, яке на засадах офіційного партнерства долучилося до участі у ЄСК 2016, і через свою присутність прагне продемонструвати усю палітру українського культурного різноманіття, – повідомили у прес-службі Львівської міськради.
Фото: esk2016.lviv.ua

Фото: esk2016.lviv.ua

Основні жанрові напрямки Львівського місяця у Вроцлаві – кіно, візуальне мистецтво, література, музика та дискусії. Також обіцяють окрему програму для дітей та інтерактивні творчо-ремісничі майстерні на Львівській вуличці – провулку на Вроцлавському ринку (Przejście Garncarskie), який стане основною «українською» локацією у Вроцлаві протягом квітня.

Це унікальна можливість ще більше презентувати культуру і Львова, і України загалом у Вроцлаві і на Європейському рівні. Є насичена культурна програма, що охоплює 5 основних напрямків: кіно, література, музика, візуальне мистецтво та програма дискусій», – відзначив Михайло Мороз, в.о. начальника управління культури ЛМР.

Поруч, у кам’яниці на Ринку, 25, вроцлав’яни та гості міста зможуть оглянути УКРАЇНСЬКИЙ ЗРІЗ: переТВОРЕННЯ – ІІІ Трієнале сучасного українського мистецтва (куратор Влодко Кауфман, координатор Ліда Савченко-Дуда). У рамках ЗРІЗУ також буде презентовано окремий кураторський проект Яніни Пруденко та Андрія Лініка – [Де][Ре]Конструювання, присвячений історії українського медіамистецтва. Окрім того, експозицію супроводжуватиме щотижнева програма українського перфомансу.

Кінопрограма у кіноцентрі Нові Горизонти запропонує гостям культурної столиці понад два десятки українських фільмів – класичних (як-то твори Дзиґи Вертова, Віктора Іванова чи Сергія Параджанова) і нових (як нашуміле «Плем’я» Мирослава Слабошпицького чи «Жива ватра» Остапа Костюка). Усі кінофільми будуть транслюватися з польськими субтитрами.

Літературна та дискусійна програми відбудуться у так званому Львівському клубі – на час квітневого проекту клуб «Почитанка» на Львівській вуличці перетвориться на клуб «Під клепсидрою», і стане основним місцем для українських акцій у Вроцлаві. Основна подія літературної програми – презентація поетичної антології ЛИСТИ З УКРАЇНИ, що вийде в українсько-польському та українсько-англійському варіантах.

Програма публічних дискусій ЛЬВІВ – ВРОЦЛАВ: ДІАЛОГ МІСТ (куратор – Зоряна Рибчинська) має на меті підняти на-гора спільні для двох культурних столиць проблемні питання: Хто творить міста сьогодні? Хто несе відповідальність за їхню спадщину? Як примирити сучасність та історію, коли все місто – пам’ятка? Протягом чотирьох зустрічей про розуміння МІСТА, його ідентичності, політики, самоусвідомлення говоритимуть Тарас Возняк, Кароль Модзелевський, Едвін Бендик, Віра Балдинюк, Ірина Янів, Пшемислав Філар, Софія Андрухович та Зємовіт Щерек.

Музична програма чисельно, напевне, буде найбільшим представництвом українських артистів у Вроцлаві (понад тридцять гуртів), і охопить одразу кілька локацій. Щовихідних у Львівському клубі та на вуличці просто неба триватимуть концерти українських колективів; 23-25 квітня у клубі Старий Кляштор – спеціальна програма СЛУХАЙ УКРАЇНСЬКЕ (Dakh Daughters, Mariana Sadovska & Christian Thomé, ҐоҐоДзИ ҐаНсКі), а 30 квітня – український акцент на сцені Світового дня джазу.

Як розповіли в управлінні IT ЛМР, на «Місяць Львова у Вроцлаві» вони будуть представляти макет дрона, який буде стояти на стенді для зовнішнього ознайомлення, також до нього буде представлене відео, як ним користуватися. Дрони повністю виготовлялися в Україні, лише деякі комплектуючі деталі докупляли з Китаю, але тим не менш, сам продукт є чисто українська продукція. А ще, IT кластер везе буклети з повною інформацією про розвиток IT у Львові: як можна замовляти послуги у Львові, які компанії представленні, з якими компаніями співпрацюють, наприклад, одна з яких, SoftServe, яка пише програмне забезпечення для Mercedes.

А також багато цікаво у місто Вроцлав везуть управління туризму ЛМР та відділ промоції міста. «Для нас – це чудова нагода запросити мешканців та гостей Вроцлава до Львова. Тому протягом квітня на львівській вуличці у Вроцлаві працюватиме Центр туристичної інформації. Усі відвідувачі центру матимуть змогу дізнатися про Львів більше», - розповіла Галина Малець, начальник управління туризму ЛМР.

«Для Львова, для нас – це чудова нагода нагадати про себе, заявити про себе, прорекламувати себе протягом цілого місяця. Ми реалізовували такий проект «Дні Львова», де по Україні і не лише по Україні, але і у Відні, у Копенгагені, і в інших європейських містах, насправді, схема залишається подібною, ми нічого не придумуємо, лише на вуличці відкриємо резиденцію Львівську, зробимо Центр туристичної інформації, в якому більше можна буде дізнатися про Львів. Також можна буде отримати запрошення «Spotkamy się we Lwowie», таке запрошення до Львова, крім того, ще значки «Львів відкритий для світу» і інші речі.

А ще на Львівській вулиці, окрім Центру туристичної інформації, інформаційних листівок, працюватиме ще блок гастрономії. На Львівській вулиці можна буде скуштувати львівської кави, львівської чоколяди і різних смаколиків, таких як пряників, солодощів. Усі солодкі, смачні продукти – це  бренди нашого міста. Також різноманітні львівські сувенірні крамнички будуть працювати протягом місяця на вулиці Львівській», - додала Галина Малець.

Нагадаємо, що перша презентація Львівської вулички у Європейській столиці культури Вроцлаві відбулася в часі офіційного відкриття, 15-17 січня 2016 року. Участь у ній взяли Надзвичайний та Повноважний Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця, Генеральний Консул України в Кракові Олег Мандюк та мер Львова Андрій Садовий. Офіційне відкриття Львівського місяця у Вроцлаві відбудеться 1 квітня. Детальна програма проекту доступна на сайті (у програмі можливі незначні зміни).

Опублікував Ігор Саджениця


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!