Що має побачити кожен львів’янин. Ботанічний сад лісотехнічного університету

10828 3
Окрім відомого львів’янам ботсаду ЛНУ імені Івана Франка, неподалік центральної частини Львова також розташований дендропарк та дендрарій Національного лісотехнічного університету. Tvoemisto.tv розповідає, як туди потрапити та що можна побачити.

Ботанічний сад Національного лісотехнічного університету у Львові розташований на вулиці Генерала Чупринки, 103. Із центру міста сюди можна дістатися трамваєм №2, вийти на зупинці на вулиці Мельника та пройтися вулицею Чупринки. Територія всього ботанічного саду, до якого належить дендрарій на вулиці Ольги Кобилянської, 1, дендропарк на Чупринки, 103 та арборетум у селі Страдч біля Львова, займає 26,05 га. 

Ботсад у Львові — єдиний в Україні, що має лісотехнічне спрямування. Його заснували у 1991 році. На території дендропарку розташована науково-дослідна, навчально-просвітницька та природоохоронна установа загальнодержавного значення. 

До ботсаду з вулиці Чупринки ведуть високі сходи, після чого одразу на вході розташований адміністративний корпус лісотехнічного університету, а праворуч — сквер із лавочками та клумбами, де можна зустріти львів’ян із дітьми та домашніми тваринами. Вздовж вхідної алеї висадили кулясті клени. 

На території самого дендропарку збереглося старе дерево ясена, вік якого оцінюють у 180 років. Крім цього, тут є колекційний фонд трав'янистої флори відкритого ґрунту, який нараховує понад 600 таксонів. Наразі флора дерев і чагарників дендрарію нараховує приблизно 121 таксон. 

Крім адмінкорпусу, на території парку є три навчальні корпуси, бібліотека, музей деревини, спортивний зал, медпункт, кафе і їдальня, гуртожиток та інші будівлі. Униз від головної алеї є невеликий оглядовий майданчик, що виходить на спортивне поле та вулицю Княгині Ольги.

За інформацією сайту НЛТУ


Читайте також:
28 Жовтня, 2018 23:51
Leo Так - Ви праві
Але вони писали про дендрарій на вул. Чупринки - і раптом перескочили на ботсад по вул. І.Франка
21 Жовтня, 2018 23:45
Click Leo, Ви помиляєтесь. Цей фрагмент тексту про Ботсад ЛІСОТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
ОСЬ тут:
[***]s://goo.gl/Az4yGp
21 Жовтня, 2018 15:43
Leo Що за нісенітниці в тексті:
У дендропарку переважає зелений масив деревно-чагарникових насаджень, із східного і південного боків оточений міськими вулицями Ольги Кобилянської та Івана Франка, а із західного та північного — щільним рядом будинків, парадна сторона яких виходить на вулиці Менделєєва та Кирила і Мефодія.
Цей фрагмент - про зовсім про інший бот. сад - Університету Франка
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!