Що потрібно для отримання посвідчення водія: інструкція

8728 0
В головному сервісному центрі МВС України розповіли про етапи, які потрібно пройти, щоб вперше отримати посвідчення водія.
фото: volyn.tabloyid.com

фото: volyn.tabloyid.com

Отримання посвідчення водія вперше — одна із найбільш запотребованих послуг сервісних центрів МВС. Лише за 2016 рік вперше посвідчення водія отримали 360 256 громадян.Про це повідомляє головний сервісний центр МВС України.

Для отримання посвідчення водія необхідно пройти три основні етапи:

  • Завершити навчання в автошколі
  • Скласти іспити в сервісному центрі МВС
  • Отримати посвідчення водія

На сайті  Головного сервісного центру МВС працює розділ "Автошколи", де можна знайти повний перелік акредитованих навчальних закладів, які мають право навчати майбутніх водіїв. В переліку вказані контакти, категорії та адреси класів автошкіл. Для зручності, створено інтерактивну карту, де можна знайти будь-яку автошколу.

Читайте також: В Україні почали діяти нові правила руху на перехрестях

Для запису на курси із підготовки водіїв потрібні такі документи:

  • заява на ім’я керівника установи (із зазначенням місця проживання та бажаної категорії посвідчення водія);
  • паспорт (пред’являється особисто);
  • копія ідентифікаційного коду;
  • чотири фотографії розміру 3,5х4,5;
  • медична довідка.

Після проходження навчання та складання внутрішніх тестів, потрібно пройти іспит в будь-якому сервісному центрі МВС, прив’язки до місця реєстрації та проходження навчання немає.

Іспити складаються з двох частин:

  • теоретичної (тестування на комп’ютері, за 20 хвилин необхідно відповісти на 20 питань, при цьому допускається не більше 2-х помилок);
  • практичної (при успішному проходженні теоретичної частини іспиту надається допуск до практичного іспиту, і цей результат вважається дійсними протягом трьох місяців).

Важливо пам’ятати:  при допущені більше 2-х помилок або не вкладанні у визначені 20 хвилин, до практичної частини іспиту майбутнього водія не допустять. Спробувати повторно скласти теорію можливо не раніше, ніж через 5 днів. При цьому теоретичний іспит можна здавати необмежену кількість разів, а практична частина обмежена 3-ма спробами.

Також в МВС повідомляють: "В рамках реформування сервісних центрів МВС, плануються зміни в теоретичній та практичній площині складання іспитів із Правил дорожнього руху. Протягом березня та квітня відбувалося перше в Україні громадське онлайн обговорення білетів ПДР. Після детального аналізу усіх пропозицій, у травні відбудеться фінальне редагування робочими групами Головного сервісного центру МВС. Запуск нових екзаменаційних білетів з ПДР заплановано на першу половину червня"

Опублікувала Олеся Шеремета


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!