Що зміниться для чоловіків при перетині кордону з 18 травня. Пояснення

1529 0
Для окремих категорій українських громадян під час перетину кордону буде обов’язковим наявність військово-облікових документів.
Умовне фото

Умовне фото

Новий закон про мобілізацію в Україні набере чинності 18 травня 2024 року. Для окремих категорій українських громадян під час перетину кордону буде обов’язковим наявність військово-облікових документів. Про це повідомив речник Держприкордонслужби полковник Андрій Демченко, передає Українська правда.

З 18 травня 2024 року інспектори Державної прикордонної служби України в пунктах пропуску в окремих категорій громадян перевірятимуть наявність військово-облікового документу. 

Читайте також: Відстрочка від мобілізації. Хто може оформити та що зміниться

Згідно з нормами українського законодавства у період дії воєнного стану або проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом із документом, що посвідчує особу, та пред’являти їх за вимогою прикордонника у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України. 

Такий обов’язок  передбачений змінами до законів України «Про правовий режим воєнного стану» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», які наберуть чинності цієї суботи.

Отже в ДПСУ подають перелік чоловіків, які будуть зобов'язані надати військово-обліковий документ для перевірки.

  • заброньовані на період мобілізації та на воєнний час;

  • визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії непридатними до військової служби за станом здоров’я;

  • на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;

  • які самостійно виховують дитину;

  • які мають дитину (дітей) віком до 18 років і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби;

  • а також інші категорії осіб, визначені ст.23 закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Водночас це не стосуватиметься категорій громадян, зазначених в окремих пунктах Правил перетинання державного кордону громадянами України. До таких відносяться;

  • особи з інвалідністю;

  • ті які супроводжують осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю;

  • водії, що здійснюють перевезення медичних вантажів та гуманітарної допомоги, здійснюють міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;

  • визначені особи за окремими посадами та державної служби, працівники підприємств залізничного транспорту і які відносяться до морської та авіаційної галузі тощо.

Порядок виїзду цієї категорії осіб залишається незмінним.

«Звертаємо увагу, що згідно з частиною сьомою статті 23 закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (в редакції від 18.05.2024) перевірка підстав щодо надання військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки. Тому рекомендуємо при плануванні виїзду з України попередньо уточнити свої дані у ТЦК та СП і внести інформацію про отримання відстрочки у свій військово-обліковий документ», – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, чоловіки від 18 до 60 років зобов’язані оновити свої дані в Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Це передбачено законом про мобілізацію, який набере чинності 18 травня. 

Детальніше про основні зміни мобілізації читайте у новині.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!