Перелік найдорожчих спеціальностей у львівських вишах

17861 0
Tvoemisto.tv дізналося у львівських вишів, скільки там коштує рік навчання за контрактом на найдорожчих спеціальностях. Йдеться про здобуття рівня бакалавра та денну форму навчання.
Фото: christian-money-growth

Фото: christian-money-growth

На бакалавраті Національного університету «Львівська політехніка» найдорожчими є «Інженерія програмного забезпечення», що коштує за рік 36 тис. грн, «Комп’ютерні науки» – 35 тис. грн.

«Системний аналіз», «Кібербезпека» й «Інформаційні системи та технології» обійдуться по 33 тис. грн. «Філологія» та «Комп’ютерна інженерія» коштують по 32 тис. грн на рік. «Маркетинг», «Економіка», «Право», «Соціологія», «Менеджмент», «Дизайн» – 30 060 грн.

Читайте також: Стали відомі найпопулярніші серед абітурієнтів спеціальності у 2021 році. Перелік

Вартість цих спеціальностей у порівнянні з 2020 роком зросла на 5-8 тис. грн.

Найдорожчими спеціальностями у Львівському національному університеті ім. Івана Франка на 2021-2022 навчальний рік для здобуття бакалавра є «Інженерія програмного забезпечення», «Кібербезпека», «Міжнародне право» та «Право». Ціна найдорожчих спеціальностей визначена у сумі 38 255 грн.

Вартість за навчання на 2021-2022 роки у порівнянні з попереднім зросла від 11% до 19% для різних спеціальностей. 

Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького має найдорожчу спеціальність вартістю 45 200 грн на рік. Йдеться про «Стоматологію». Окрім цього, 39 508 грн на рік обійдеться спеціальність «Медицина».

Цьогоріч за кількістю поданих вступниками заяв та їх пріоритетністю університет займає друге місце серед медичних вишів в Україні.

«Комп’ютерні науки», «ІТ та бізнес-аналітика», «Право», а також «Етика-Політика-Економіка» є найдорожчими спеціальностями в Українському католицькому університету. Рік навчання тут коштує 75 тис. грн.

Водночас у виші кажуть, що є гнучкими до студентів, наприклад, на програмі «Етика-Політика-Економіка» є можливість отримати розтермінування оплати. Студенти оплачують 50 тис. грн за рік навчання кожного навчального року, натомість 25 тис. грн за кожен рік студенти мають можливість повернути закладу після завершення навчання протягом 5 років.

Читайте також: Що написали абітурієнти у творах на ЗНО

Також УКУ надає стипендії (часткове або повне покриття вартості навчання) студентам, які не можуть оплатити самостійно вартість навчання. Залежно від спеціальності вартість навчання зросла від 13% до 30%.

У виші додають, що в 2020 році був закритий набір на усі бакалаврські програми УКУ, окрім «Богослов’я», оскільки вона має великий ліцензійний обсяг. Тут вчаться, окрім студентів УКУ, і студенти Львівської духовної семінарії, майбутні священники УГКЦ. 

Навчання у Львівському державному університету внутрішніх справ на контракті за спеціальностями «Право», «Психологія», «Фінанси, банківська страва та страхування», «Менеджмент», «Інформаційні системи та технології» є найдорожчими. «Право» – 29 500 грн, а всі інші – по 25 930 грн на рік.

За останній навчальний рік ціни зросли приблизно на 15%.

В Українській академії друкарства навчання на спеціальності «Дизайн», «Журналістика», «Інформаційні технології» і «Управління та адміністрування» коштує по 22 680 грн, що є найвищою ціною за рік на денній формі для бакалаврів у виші.

У Львівському державному університету фізичної культури імені Івана Боберського найдорожчими є спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» – 23 800 грн на рік, водночас «Менеджмент», «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм» тут коштуватимуть 23 300 грн на рік.

У «Національному лісотехнічному університеті України» найвища плата за навчання в цьому році є на спеціальності «Дизайн», «Економіка», «Облік і оподаткування», «Менеджмент», «Комп’ютерні науки», «Інформаційні сиcтеми та технології», «Архітектура та містобудування». Вартість навчання становить по 29 650 на рік.

Порівняно з минулим роком вона зросла трішки більше, ніж на 6,5 тисяч.

Найдорожче у Львівській національній академії мистецтв обійдеться навчання на спеціальності дизайн. Зокрема, освітня програма «Графічний дизайн» для тих, хто вступає на основі повної загальної середньої освіти чи на базі молодшого спеціаліста, коштуватиме 32 тис. грн на рік, «Дизайн середовища» – 31 тис. грн, «Дизайн одягу, взуття» – 28 тис. грн. 

У Львівському інституті менеджменту найдорожчими є спеціальність «Менеджмент» – 21 850 грн за рік навчання, та спеціальність «Маркетинг» – 21 850 грн.

За останній рік вартість навчання на бакалавраті денної форми змінилася на 2 850 грн.

Нагадаємо, що ЛНУ імені Івана Франка увійшов у п'ятірку лідерів за кількістю заяв від абітурієнтів, що вступають на основі повної загальної середньої освіти. 38 606 тисяч вступників подали свої заяви. Його випередив лише Київський національний університет імені Тараса Шевченка (42 739 заяв), який на першому місці. Одним з лідерів серед заяв є ще один львівський університет – «Львівська політехніка» (31 906 заяв), який замикає п’ятірку. 


Ольга Шведа, Ольга Коваль

Фото з відкритих джерел або сайтів закладів вищої освіти


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!