Як і чим прибирають Львів від снігу

2331 0
Львівські комунальники надають перевагу піскосуміші та економлять на реагентах.

Львівський блогер Олександр Шутюк 26 лютого на сайті Tvoemisto.tv опублікував авторську колонку, в якій розповів про те, як у Львові уникнути забрудення вулиць сніжно-піщаною сумішшю на прикладі Вінниці.

За його словами, взимку у Вінниці замість піску комунальники використовують спеціальні реагенти, які не забруднюють дороги. Натомість начальник управління інженерного господарства ЛМР Олександр Одинець в коментарі Tvoemisto.tv. розповів, чому Львів не може перейти суто на реагенти та чим у місті посипають вулиці взимку.

«Для реагентів є певний температурний проміжок, коли він ефективно діє. При  морозах до -20° реагент не є ефективним. Та і його ціна дуже значна. Наприклад, тонна реагенту АНС коштує 19 тис. грн, а технічна сіль – приблизно 1,5 тис. грн, тобто це економічно не вигідно. Тож використання реагенту не є пріоритетним через його високу вартість», – сказав він.

Читайте також: На яких вулицях Львова зараз прибирають сніг. Онлайн-мапа

За його словами, технічна сіль використовується в центральній частині Львова, а піско-соляна суміш – у спальних районах та на магістральних вулицях. Вартість піско-соляної суміші менша, і її можна використовувати при будь-яких температурах. Технічну сіль будуть використовувати частіше, каже Олександр Одинець, якщо на це буде більше фінансування.

«Твердження Шутюка про те, що у Вінниці пісок не використовують взагалі, є помилковим. Там так само застосовують частково технічну сіль, як і ми. Можливо, для частини хідників використовується або реагент, або технічна сіль. Але це не є ноу-хау. Ми також у центральній частині міста використовуємо виключно технічну сіль – на площі Ринок, проспекті Свободи чи Шевченка ви піску не побачите», – додав він.

Читайте також: Бракує техніки та людей. Як журналістка допомагала розчищати Львів від снігу. Фоторепортаж

Окрім того, він повідомив, що у Львові для зимового прибирання є 120 комунальних одиниць техніки та 21 одиниця приватної техніки. Серед комунальних машин 87 штук займаються безпосередньо прибиранням снігу. Також кожний район міста забезпечений від 1 до 3 тракторців, що займаються прибиранням хідників.

У 2017 році місто закупило 7 одиниць нової снігоприбиральної техніки. Цьогоріч запланована закупівля ще 6 тракторців – по одному на кожен район. На кожному з них встановлять обладнання для розсипання солі та піско-соляної суміші.

Микита Гладченко


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!