США та лоукостери. Директорка Львівського аеропорту поділилася стратегією

10577 0
Як Львів домовляється з авіакомпаніями, які лоукостери мають прийти після Wizz Air та які нові маршрути планують запровадити найближчим часом, – розповіла Тетяна Романовська, директорка Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького, під час дискусії «Яких авіасполучень бракує Львову сьогодні? Аналіз ситуації та можливі рішення».
фото: lwo.aero

фото: lwo.aero

Прихід Wizz Air відкриє для львів’ян низку дешевих авіанапрямків

З 13-го квітня угорський лоукостер Wizz Air повертається до Львова і виконуватиме регулярні польоти до Вроцлава. За словами Тетяни Романовської, успішність та завантаженість цього рейсу дасть поштовх до відкриття нових: щонайперше, до міст Німеччини та Італії. У березні-квітні Wizz Air має провести комісію та обговорити можливість відкриття нових сполучень зі Львова.

«Нам пообіцяли, якщо цей рейс гарно продаватиметься і буде розвиватися, то наступні вже будуть до Німеччини та Італії. Тож маємо всі гарно попрацювати: організовувати поїздки, промо-тури, обміни делегаціями тощо, аби максимально завантажити цей рейс», – зазначила вона.

Читайте також: За закритими дверима. Львівський аеропорт домовляється з лоукостерами

Тетяна Романовська надала перелік аеропортів, куди львів’яни зможуть добратися з польського Вроцлава на лоукостерах Wizz Air та Ryanair:

Запровадження авіарейсу до Вроцлава також розвантажить кордон від автомобілів. «Мій колега-директор аеропорту у Вроцлаві казав, що 75% із їхнього пасажиропотоку – це українці. Поки що до Польщі українці добираються на авто, а потім вже летять лоукостерами. А зараз ми маємо шанс полетіти», – додала директорка.

Перешкодою є те, що сьогодні авіакомпанія Wizz Air-Україна не працює. Рейси виконує угорський перевізник Wizz Air-Угорщина. «Для Wizz Air-Україна було б набагато легше відкрити рейси до Німеччини, Італії, Іспанії, куди вони літали раніше, – зазначила вона. – Натомість Wizz Air-Угорщина має отримати низку погоджень від цих країн. Водночас, є горизонтальна угода, яка дозволяє будь-якому перевізнику Європи виконувати рейси до України, але після погодження від європейських країн».

Після Wizz Air має прийти Ryanair

Як розповіла Тетяна Романовська, у кожної компанії-лоукостера є свої стосунки з країнами Європи. Наприклад, Ryanair більше присутній в Італії, а Wizz Air – в Німеччині. «Є нюанси. Ми ніби маємо відкрите небо зі Львова, але відсутність відкритого неба з європейськими країнами не дозволяє нам повністю використати їхні можливості», – пояснила вона.

Зараз тривають переговори з лоукостерами Європи. Зокрема, з представниками Німеччини, Італії, Португалії. «Спілкуємося майже з усіма лоукостерами країн ЄС, пропонуємо їм свої пріоритети, можливості щодо знижок», – зазначила директорка.

Стандартні авіакомпанії Європи довго приймають рішення щодо запуску рейсів до України. Тим часом такі лоукостери, як Wizz Air та Ryanair вмовити легше, адже вони потужніші, гнучкіші у прийнятті рішень і, – як охарактеризувала їх Тетяна Романовська, – «ризикованіші».

«Львів – одне з найближчих міст до кордону Європи. Ми продовжуємо переконувати авіакомпанії, що ми є найбезпечнішим містом в Україні, куди треба літати. Для того, щоб залучити на ринок компанію – потрібно мінімум півроку-рік. Необхідно довго розмовляти, їздити один до одного в гості, щоб вони не боялися, побачили Львів, переконалися, що тут гарно і безпечно», – розповіла вона.

Також паралельно тривають переговори з норвезькою авіакомпанією Norwegian. «Вона є дуже привабливою для багатьох ринків, – зазначила директорка аеропорту. – Це лоукостер, який започаткував і виконує далекі магістральні рейси. Ми плануємо рейси зі Львова до Норвегії. Ми розуміємо, що маючи рейс хоча б до Копенгагена, який виконуватиме Wizz Air та Ryanair, пасажир може пересісти на Norwegian та полетіти за 150 євро до Нью-Йорка, Лос-Анджелеса, Торонто».

«Як тільки Wizz Air почне польоти, то за ним прийде і Ryanair, а згодом долучиться і Norwegian», – підсумувала вона.

Львову необхідно підготуватися до приходу Ryanair

На переконання Тетяни Романовської, Львів має бути готовим до приходу Ryanair. Якщо нічого не робити, то місту бракуватиме інфраструктури та логістики, щоб забезпечити хорошу якість перебування у Львові для тих пасажирів, які завітають сюди. Це варто врахувати ще до приходу лоукостера. «Такі компанії приходять із дуже потужними планами. Ми ще маємо півроку-рік, але готуватися треба вже. Не лише ми літатимемо до країн Європи, а й до нас прилетять пасажири з Ірландії, Німеччини, Італії та інших країн», – повідомила вона.

Читайте також: А полякам тут комфортно? Чого бракує туристам у Львові

Рейси, які планує запровадити МАУ

За словами директорки аеропорту, набагато легше домовлятися з українськими компаніями, аби вони відкривали прямі рейси до країн Європи. «Ми розмовляли з компанією «МАУ». Вони планують відкривати рейс до Неаполя, збільшувати рейси до Італії. Розуміють, що у Львові є пасажири, які чекають дешевих квитків до Італії, Іспанії, Португалії, Німеччини та інших країн», – розповіла директорка.

За її словами, відкриття МАУ рейсу до Литви було успішним. «Спершу він був достатньо завантаженим. Однак, його довелося тимчасово призупинили через збитковість. Зокрема, було замало реклами. Для успішності авіарейсу потрібно кілька місяців його промоції», – пояснила Тетяна Романовська. Вона додала, що у березні відбудеться зустріч із литовцями, після якої ситуація має шанс змінитися.

Додамо, як раніше повідомили Tvoemisto.tv в прес-службі авіакомпанії, прямі рейси зі Львова до Вільнюса тимчасово не здійснюватимуть.

Тим часом авіакомпанія розглядає можливість запровадження прямих рейсів до країн, де живе найбільше представників української діаспори. «У літній період 80% пасажирів летить через Варшаву до Нью-Йорка і Торонто. Ми зараз збираємо й аналізуємо інформацію, – зазначила вона. – Фактично, компанія МАУ над цим працює».

Внутрішні соціальні маршрути

Через сплату ПДВ внутрішній рейс по Україні може бути дорожчим, аніж, наприклад, до Вільнюса. Аби здешевити внутрішні рейси, планують запровадити програму соціальних маршрутів. «Мова йде про внутрішні рейси, які б дотувалися. Завдяки цьому пересічні громадяни могли б літати дешево. Ми зараз обговорюємо це на рівні міністерств та Державіаслужби. Років 5-10 тому існувала подібна програма», – розповіла Тетяна Романовська і додала, що соціальними можуть стати рейси до Харкова, Одеси, Херсона, Ужгорода.

Фонди для розвитку нових маршрутів: як це зробити у Львові

За словами Тетяни Романовської, доцільно було б створити в межах міста чи області спеціальний фонд для дотації. «Європейський Союз має окремі фонди для розвитку маршрутів. Кожен з аеропортів має право вимагати у держави чи фонду дотацію конкретного маршруту в перші два роки його запровадження», – пояснила директорка.

Наприклад, авіакомпанія Air Baltic, яка літає з Литви, може претендувати на дотацію розміром 100-200 тисяч євро на рік для того, аби цей рейс розвивати.

«Ми говоримо з Урядом, з міністерствами, ініціюємо відкриття такого фонду. Для того, щоб рейс відкрити, і щоб він два-три роки літав добре, його треба обов’язково прорекламувати і субсидіювати. Це нормальний досвід усіх країн», – розповіла Тетяна Романовська і додала, що окремий такий фонд можуть створювати і підприємці, які отримуватимуть прибуток від прильоту до Львова іноземних туристів.

Підготувала Юлія Сабадишина,
фото: Назарій Юськів


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!