Старим і малим – лишатись вдома. Глава УГКЦ про коронавірус та богослужіння

7998 0
Також у церкві дозволили не цілувати ікони.
фото: Катерина Хорощак

фото: Катерина Хорощак

УГКЦ виконуватиме розпорядження державної та місцевої влади і санітарних служб та просить усіх громадян відповідально ставитися до заходів безпеки та зберігати спокій. Про це сказав глава УГКЦ Блаженніший Святослав, передає департамент інформації УГКЦ.

«Ми зобов’язані дотримуватися всіх правил, які випливають з певних розпоряджень органів державної влади. Крім цього, заохочуємо людей похилого віку і батьків із малими дітьми залишатися вдома, адже вони перебувають у зоні найбільшого ризику», – каже глава УГКЦ.

Читайте також: Глави ПЦУ та УГКЦ звернулись до українців через паніку про прибуття пасажирів із Китаю

Він додає, що в нагоді можуть стати трансляції богослужінь, а священники, за потреби, можуть вділяти таїнства сповіді та причастя удома.

Щодо участі в богослужіннях, Блаженніший Святослав передусім заохочує всіх дотримуватися правил особистої гігієни в храмах. У цей період може бути оправданим не торкатися і не цілувати ікон.

«Вимагаємо в наших церквах посилити заходи протиепідемічної безпеки, щоби наші храми були завжди чистим і безпечним місцем для особистої та спільної молитви», – каже Блаженніший.

Читайте також: Економічна криза. Як не треба реагувати на падіння гривні в обмінниках

«Ми закликаємо до посиленої молитви, насамперед за здоров’я. Ця молитва лунає постійно, але тепер нехай вона буде посиленою. Молімося за здоров’я всіх, зокрема старших і дітей – тих, хто найслабший між нами. Особливо молімося за тих, які уражені коронавірусом», – додає глава УГКЦ.

Крім цього, він застерігає від будь-якої стигматизації або негативного ставлення до уражених вірусом COVID-19 чи тих, хто перебуває під підозрою щодо цієї недуги.

Читайте також: Чому карантин у Львові запровадили саме зараз

Блаженніший Святослав додає, що кожному, хто почувається хворим або знає, що був у приміщенні чи в контакті з особою, яка має ознаки цієї хвороби, варто самоізолюватися.

Також Блаженніший Святослав закликав вірних Церкви молитися за працівників охорони здоров’я, які найбільше ризикують своїм життям заради безпеки і здоров’я українського суспільства, а владу просить бути особливо відповідальною.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!