Суд повернув громаді Києва ділянку на території пам’ятки національного значення
Там планували незаконне будівництво.

17 листопада 2023, 12:29

За рішенням суду у власність столичної громади повернули земельну ділянку, розташовану в межах пам’ятки національного значення «Городище і могильник ІХ-ХІІІ ст. на Лисий горі (Юрковиця)». Про це повідомили в столичній прокуратурі.

За даними слідства, для самовільного заняття ділянки по вулиці Шмідта зловмисник зареєстрував на підставних осіб право власності на будинок, який нібито там розташований. У цих цілях було використано підроблене рішення одного з райсудів Києва.

«Враховуючи те, що земельна ділянка історико-культурного призначення вибула з комунальної власності внаслідок злочинних дій та всупереч волі територіальної громади, задля її збереження та недопущення протиправної забудови прокуратура звернулася до суду з позовною заявою про повернення земельної ділянки у власність громади», — розповіли правоохоронці.

У результаті Шевченківський суд визнав недійсними договори дарування неіснуючого будинку та зобов'язав повернути землю місту.

Наразі будівельний паркан, що був встановлений навколо земельної ділянки, демонтували. Щодо «власника», який заволодів землею шляхом підроблення документів, триває судовий розгляд кримінального провадження.


Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто залишить свій відгук!

Читайте також

Кияни хочуть створити на Подолі рекреаційний парк «Юрковиця»
Йдеться у тому числі і про територію, де планується будівництво житлового комплексу Ріхерт&Парк
Hero Image

17 квітня 2024, 14:47

На сайті Київради з'явилася петиція з проханням створити рекреаційний парк «Юрковиця» в історичному центрі Києва в зеленій зоні між пагорбами Щекавиця та Юрковиця. З ініціативою створити рекреаційний парк до Київради звернувся військовослужбовець ЗСУ, 30 окремої механізованої бригади Сергій Литвяк. «Місту дуже потрібні рекреаційні зони, забудова на місці історичної археологічної пам’ятки часів Київської Руси "Кирилівська Стоянка" поряд із промзоною — немислима, має бути хоч один великий Парк на Подолі, який прекрасно можна об’єднати мостиком, які у Вас гарно виходять, з пагорбами Щекавиці, а далі по Щекавиці між валами повз Житній Ринок наверх на Замкову та далі через яр на Пейзажку чи Володимирську і на Ваш міст аж до Пагорбів музею Голодомору», — звертається автор петиції до міської влади...
Читати повністю
ArrowUpRightIcon

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"