Топ-23 винаходи українців, які відомі у всьому світі

377158 24
Завдяки українським вченим з’явилися винаходи, які зараз відомі у всьому світі. До 23-ї річниці незалежності України пропонуємо вам топ-23 кращих винаходів, які належать українцям.

Підбірку розробок та винаходів талановитих людей з різних куточків України підготував портал Новое Время. Те, що деякі з цих речей - справа рук українців, може стати для вас приємним сюрпризом. 

Вертоліт

Винахідником вертольоту є київський авіаконструктор, який емігрував до США, Ігор Сікорський. У 1931 році він запатентував проект машини з двома пропелерами - горизонтальним на даху і вертикальним на хвості. Перший вертоліт VS-300 піднявся в небо в 1939 році. Пізніше на його основі VS-300 був створений перший у світі вертоліт-амфібія на поплавковому шасі, який міг злітати з води і сідати на суші.

Рукавичка EnableTalk для людей з обмеженими можливостями

Рукавичка призначена для перекладу мови жестів в слова. Пристрій для людей з обмеженими можливостями слуху та мовлення розробили українські студенти. Він виглядає, як дві рукавички, оснащені датчиками, які відстежують положення рук і передають дані на мобільний пристрій.

Гасова лампа

Лампа на основі згоряння гасу була створена львівськими аптекарями Ігнатієм Лукасевичем і Яном Зехом у 1853 році в аптеці Під золотою зіркою. Одночасно з лампою був винайдений і новий спосіб отримання гасу шляхом дистиляції і очищення нафти.

Безкровний аналіз крові

Харківський вчений Анатолій Малихін придумав, як зробити аналіз крові безкровним. Він створив прилад, п'ять датчиків якого прикріплюються на певні ділянки тіла людини, після чого на екран комп'ютера виводиться 131 показник здоров'я. Прилад активно використовується медиками в Китаї, Саудівській Аравії, Німеччини, Єгипті та Мексиці.

Поштовий індекс

У 1932 році в Харкові була створена унікальна система маркування листів. Спочатку в ній використовувалися цифри від 1 до 10, а пізніше формат змінився на число-буква-число. З початком Другої світової війни цю систему індексації скасували, однак пізніше продовжили використовувати в багатьох країнах світу.

Ракетний двигун

Уродженець Житомира Сергій Корольов є конструктором радянської ракетно-космічної техніки і засновником космонавтики. У 1931 році він разом з колегою Фрідріхом Цандером домоглися створення громадської організації з вивчення реактивного руху, яка згодом стала державною науково-конструкторської лабораторією з розробки ракетних літальних апаратів. У 1957 році Корольов запустив на навколоземну орбіту перший в історії штучний супутник Землі.

Антибіотик батумін

Вчені з Інституту мікробіології і вірусології НАН України створили новий антибіотик, що володіє високою активністю до всіх видів стафілококу. За своїм хімічним складом цей препарат не має аналогів.

Гнучкий суперконденсатор

Фахівці з Львівської політехніки придумали гнучкий тканинний суперконденсатор, який працює на сонячній батареї і може зарядити навіть мобільний телефон. Пристрій являє собою компактну систему енергозбереження, котра гнеться і кріпиться до будь-якої поверхні. Це український винахід увійшло в топ-100 кращих досліджень і розробок світу 2011 року за версією впливового американського журналу R&D Magazine.

Рідкий струменевий скальпель

Наукові співробітники Аерокосмічного інституту та Національного авіаційного університету створили рідкий струменевий скальпель, який не пошкоджує судинну систему при проведенні операцій на внутрішніх ораганах людини. Високий тиск при роботі апарату дозволяє видаляти нем'язові тканини з мінімальною крововтратою. Скальпель не має аналогів на Заході і є інструментом багаторазового використання.

Перший підводний човен-чайка

Безпалубний плоскодонний човен запорізьких козаків, чайка, був створений в XVI-XVII століттях. Зовні бортів кріпився очеретяний пояс, який дозволяв спускати човен під воду і утримувати його на плаву в такому стані. Швидкість чайки становила приблизно 15 км/год, що дозволяло козакам без труднощів втекти від турецьких галер.

Годинник-глюкометр для діабетиків

Вчений із Закарпаття Петро Бобонич винайшов глюкометр у вигляді наручного годинника. З його допомогою діабетики можуть дізнаватися рівень цукру в крові в будь-який момент. Для цього не потрібно здавати кров.

Екологічно чисте паливо

Інженер зі Славутича Володимир Мельников сконструював машину, яка перетворює відходи деревини в паливні брикети. Піч під надвисоким тиском розігріває тирсу до 300 градусів, внаслідок чого утворюється рослинний клей. Далі працює прес, який стискає масу з силою 200 тонн на квадратний сантиметр. В результаті виходить паливний брикет, схожий на антрацит.

Опріснення морської води

Технологію опріснення морської води для пиття розробив професор Одеської державної академії холоду Леонард Смирнов. Заморожена особливим чином морська вода перетворюється в кристали, з поверхні яких можна видалити солі, шкідливі речовини, а також важкі ізотопи водню, які негативно впливають на гени і нервову систему людини.

Профілактор Євмінова

До створення тренажера і відомої зараз у всьому світі методики профілактики і лікування захворювань хребта В'ячеслава Євмінова підштовхнула власна серйозна травма. В ході експериментів з дозуванням навантажень і виконання вправ під різними кутами, які активізували обмінні процеси і зміцнювали м'язи хребта, був винайдений тренажер, який отримав назву профілактор Євмінова.

Пристрій для боротьби з ураганами

Унікальну конструкцію для захисту узбережжя від ураганів розробив доцент фізико-технологічного факультету Рівненського державного університету Віктор Бернацький. Пристрій вловлює потоки сильного вітру і зменшує його силу шляхом протидії зустрічного потоку повітря. За свій винахід українець отримав нагороду Європейської науково-промислової палати.

Найшвидший в світі автомобіль

У найшвидшому радянському автомобілі, проект якого в 1966 році розробив харків'янин Володимир Нікітін, був встановлений вертолітний газотурбінний двигун ГТД-350 потужністю 400 кінських сил. Розрахункова швидкість машини становила 400 км/год, але вона не була досягнута через відсутність відповідної траси. Однак під час заїзду на Чугуївської трасі ХАДІ-7, стартувавши з місця, зміг розвинути швидкість 320 км/год на дистанції 1 км.

Кінескоп

Йосип Тимченко - людина, яка за два роки до відкриття братів Люм'єр, спільно з фізиком Миколою Любимовим розробив скачковий механізм «равлик». Його принцип дії був покладений в основу створення кінескопа. У 1893 році в Одесі були показані два фільми, знятих за допомогою першого кінескопа. Тимченко випередив західних винахідників кінематографу, однак його пристрій не був запатентований

Вугільний комбайн

У 1932 році українець, уродженець нинішньої Луганської області, Олексій Бахмутський створив дослідний зразок першого в світі вугільного комбайну. Після деякого вдосконалення у 1939 році Горлівський завод ім. Кірова почав серійне виробництво вугільних комбайнів, які успішно працювали на шахтах Донбасу до початку війни.

Зварювання живих тканин

Ідея зварювання живих тканин з'явилася серед вчених інституту електрозварювання ім. Євгена Патона. Ще в 1993 році під керівництвом Бориса Патона - сина винахідника різних методів електрозварювання, були проведені експерименти, які довели можливість отримання зварного з'єднання різних м'яких тканин тварин способом біполярної коагуляції.

Пізніше почалися експерименти зі зварювання тканин видалених органів людини.

Рентген

Українець Іван Пулюй за 14 років до німця Вільгельма Рентгена сконструював трубку, яка згодом стала прообразом сучасних рентгенівських апаратів.

Він набагато глибше, ніж Рентген проаналізував природу і механізми виникнення променів, а також на прикладах продемонстрував їх суть. Саме Іван Пулюй першим у світі зробив рентеновскій знімок людського скелета.

Компакт-диск

Мало хто знає, що прообраз компакт-диска в кінці 1960-х винайшов аспірант Київського інституту кібернетики В'ячеслав Петров. Тоді розробка носила науковий характер і не мала нічого спільного з музикою. Оптичний диск був створений для супер ЕОМ.  

Електричний трамвай

На початку 1870-х полтавчанин Федір Піроцький розробив технологію передачі електроенергії через залізний дріт. У 1880 році Піроцький представив проект застосування електрики "для руху залізничних потягів з подачею струму". Через рік в Берліні поїхав перший трамвай, вироблений компанією Siemens за схемою українця.

Екоавтомобіль, що працює на повітрі

Житель Харкова, 48-річний Олег Збарський, створив автомобіль, що працює на стисненому повітрі. Така пневмомашин, хоч і їздить зі швидкістю 40 км / год, не виробляє шкідливих викидів. І хоча екоавтомобіль дуже громіздкий, при відповідному доопрацюванні технологія може отримати широке застосування.

 

Фото: lsa.net.ua, Вікіпедія, Siemens, redigo


Читайте також:
28 Вересня, 2019 23:27
???
17 Квітня, 2017 14:44
Гость [***]://[***].khustnews.in.ua/novini/ukrayina/13803-ukrzalznicya-osuchasnit-postlnu-bliznu-foto.html
13 Травня, 2015 23:23
Suren Vardanian Лукашевич ( Łukasiewicz ) создал лампу в то время , когда Львов был в Польше . Странно только , что во Львове не знают , что Лукашевич не украинец и не поляк , а польский армянин .
Ян Юзеф Игнаций Лукасевич родился 8 марта 1822 года в деревне Задушники неподалеку от Мелеца, в той части Польши, которая после I раздела Польши отошла к империи Габсбургов. Армянского происхождения.
Его отец, Юзеф Лукасевич, был обедневшим шляхтичем герба Лада армянского происхождения и в своё время воевал в рядах армии Тадеуша Костюшко
Игна́ций Лукасе́вич (польск. Ignacy Łukasiewicz; 8 марта 1822, Задушники[en], Западная Галиция — 7 января 1882, Хоркувка[en], там же) — польский фармацевт, химик-технолог и предприниматель.
Был основателем польской нефтедобывающей промышленности и одним из пионеров нефтедобывающей промышленности в мире[1]. Создал метод получения керосина путём дистиллирования сырой нефти[2]. В 1853 году во Львове изобрёл керосиновую лампу
В 1854 году в деревне Бубрка(в 12 км от Кросно) Игнаций Лукасевич пробурил первую в Европе нефтяную скважину. Со скважины Лукасевича в Бубрке началась промышленная добыча нефти; к концу XX века общий объём добытой нефти на месторождении в Бубрке составил около 1,2 тыс. тонн.
Игнаций Лукасевич основал также первый нефтеперерабатывающий завод в Австрийской империи; по одним сведениям, он сделал это в местечке Уляшовице под Ясло в 1856 году, по другим — в селе Кленчаны[pl] под Новы-Сончем
,,Ігнатій Лукасевич (пол. Ignacy Łukasiewicz; *8 березня 1822, Задушники — 7 січня 1882) — фармацевт, хімік-технолог, бізнесмен, винахідник гасової лампи (1853), і, насамперед, батько нафтової промисловості. Створив метод отримання гасу шляхом дистилювання сирої нафти. Зробив першу нафтову свердловину (1854) і перший нафтопереробний завод у Польщі (1856). Був великим лідером спільноти та одним з найвідоміших філантропів в Галичині. Сприяв створенню садів, будівництву доріг і мостів, шкіл, лікарень, боровся з бідністю та алкоголізмом у регіоні.
Народився в благородній вірменсько-польській сім'ї.... "
3 Лютого, 2015 18:45
Олександр You Tube Іоносферна електростанція (модель),
Кубічні колеса - поплавки ,
Торнадо можна зупинити ,
Гравітація, темна матерія, Всесвіт життя
Лодка - риба
19 Січня, 2015 22:10
Вадим Олексій Оніпко, винайщов вітрогенератор, що здатний виробляти електоенергію при швидкості вітру 0,1 м/с. Порівняно із існуючими анологами (3-4 м/с) це просто неймовірний винахід. Він дозволяє виробляти електроенергію майже у всіх куточках планети. [***]://ecotown.com.ua/news/Ukrayinskyy-vynakhidnyk-rozrobyv-unikalnyy-vitrohenerator/
16 Грудня, 2014 19:35
Шевченко Я горд за родную украину!!! Но вы забыли самое главное изобретение!!!!
Какие вы патриоты если не знаите тайну изобретения настоящего украинца!!! Слухайте внимательно!!! Русские родили первого укропа!!! И так зародилась жизнь на любимой украине!!! А вы рассуждаите о всякой фигне!!! Продажные американские с у ч к и!!!!
11 Вересня, 2014 12:17
Маричка В тексте такое количество граматических ошибок! Как не стыдно публиковать его не отредактированным?..если ваш сайт претендует на хоть малую серъёзность следите за грамотностью материала. В остальном статья интересная, спасибо.
9 Вересня, 2014 12:59
Александр Очень приятное и лестное упоминание о Лаборатории скоростных автомобилей Харьковского национального автомобильно-дорожного университета. =)
Действительно, при проведение официальных заездов на Чугуевском аэродроме В.К. Никитин установил на автомобиле "ХАДИ 7" четыре всесоюзных рекорда превышающих международные достижения до 1967 года. Демонстрировался на выставках в Праге, Монреале, Канзас-Сити, Питсбурге, Милане, Гаване и т.д
Подробнее об этом на официальном сайте лаборатории: [***]://lsa.net.ua/ru/automobile/khadi/khadi7.php
Блоге команды: [***]://khadi34rus.[***]/2007/09/blog-post.html
9 Вересня, 2014 12:34
Юрій а СОЦІАЛЬНА ЕВОЛЮЦІЯ ТАК І НЕ ВІДБУЛАСЬ!
8 Вересня, 2014 01:32
Андрей Ультразвуковой двигатель - сотрудник Киевского политехнического института В. В. Лавриненко 1964 году создаёт первый пьезоэлектрический мотор вращения
31 Серпня, 2014 00:12
Олег "Просвітлення оптики" - винахід Олександра Смакули, а не Івана Пулюя.
29 Серпня, 2014 20:15
Стефан Машкевич Предпоследний пассаж (о Пироцком, изобретшем трамвай) основан на легенде, выдуманной в сталинские времена и озвученной в книге под названием "Трамвай — русское изобретение", изданной в 1952 году. Насколько я понимаю, в рамках той же деятельности, которая призвана была доказать народу, что всё хорошее (паровоз, воздушный шар, самолет, электрическая лампочка...) изобретено в России.
В реальности было следующее. Пироцкий действительно проводил эксперименты в Сестрорецке, под Петербургом, в конце 1870-х — начале 1880-х годов. Но его результатами не воспользовались ни Сименс, ни Струве, который построил в Киеве первый в России электрический трамвай (Струве применил систему Спрага, американского инженера). В источниках того времени, когда всё это происходило, имя Пироцкого не упоминается ни разу.
Ergo, считать Пироцкого изобретателем трамвая — дипломатически говоря, большая натяжка.
25 Серпня, 2014 17:07
Borys Lysak Obov'azkovo dodam do pereliky vunaxodiv UA na storinqiFB pu'sma Lysaktotal l:)
25 Серпня, 2014 03:10
Микола АКМ - плагиат автомата Шмайссера. Конструктор Шмайссер был взят в плен и вывезен (предложили поехать) в Ижевск для передачи технологии изготовления огнестрела. А пехотинец Калашников на тот момент был сопляком, и так получилось, что с присущей русской скромностью Калашников присвоил себе способности Кулибина. Хрен бы с два с нуля удалось бы создать новое оружие ижевскому "самородку".
[***]://[***].cneat.ru/versia.html
А в Украине есть еще вкуснейшее блюдо под названием - БОРЩ! а рассея пусть щи хлебает! Истина в борще!
24 Серпня, 2014 20:12
Ольга Рассея даже водку делать не умеет,они "бражку" пьют!
24 Серпня, 2014 16:18
Виктор а что придумала раССея ??? водку, балалайку и АКМ????
24 Серпня, 2014 10:53
Олександр Просвітлення оптики - Іван Пулюй
24 Серпня, 2014 09:24
cosmonaut Про просвітлення лінз забули :)
Зараз просвітлені лінзи ставляться у будь-якому більш-менш якісному оптичному приладі, починаючи від окулярів, закінчуючи орбітальними телескопами
23 Серпня, 2014 20:03
Тьотя Маня петрович напевно зі злості лопнув
23 Серпня, 2014 20:01
Тьотя Маня Zed краще б ти говорив своєю мовою замість того як паплюжити українську.
23 Серпня, 2014 19:11
Zed У вашій логіці, що всі, хто був на деякий час на території України є українська? Лукасевич був відправлений в Львові за незалежність для польських !!! Він жив ​​там всього шість років. Ось хто він був? І ви не знаєте, що до 1939 року у Львові жив багато поляків?
23 Серпня, 2014 15:57
Алекс Якщо судити всіх по вашій логіці, то «американці» взагалі нічого не винаходять — там одні англійці, ірландці, італійці і тд. Та і взагалі вся Європа має змішане коріння. Як тоді визначити хто «правдивий»?
23 Серпня, 2014 13:34
Zed Ігнацій Лукасевич - поляк народився в Zaduszniki наступного Mielec. Ян Цеx - поляк народився в Łańcut. :) Решта також правдиві українці?
22 Серпня, 2014 20:22
петрович Понимаю желание гордится хоть чем нибудь украинским, но настолько нагло притягивать что-то за уши это перебор.
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!