
Візуалізація інформаційно-освітнього простору
Сучасний інформаційно-освітній центр у Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, який спочатку хотіли збудувати у 2016 році, а потім завершити до кінця 2020 року, планують збудувати до кінця 2023 року. Про це повідомив директор музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького Михайло Закопець у коментарі Tvoemisto.tv.
Раніше будівництво призупинилось, адже з початком воєнного стану внесли зміни до проєкту, враховуючи актуальні потреби, а саме укриття. Наразі почалися роботи з облаштування укриття в будівлі центру. Це необхідно, бо Музей народної архітектури і побуту часто проводить евакуації культурних цінностей з різних музеїв і центрів. Бетонні конструкції дозволяють облаштувати там велике укриття.
«Все залежить від фінансування міської ради, але є амбітний план цього року завершити облаштування центру. Загалом на будівництво виділили 22 млн гривень», – розповів Михайло Закопець.
Візуалізація інформаційно-освітнього центру
Уперше про плани створення інформаційно-освітнього центру повідомили у 2015 році. За роки будівництва змінилась його концепція. Так, у новому центрі площа укриття сягатиме понад 100 кв. метрів. Інформаційно-освітній центр складатиметься дитячого освітнього простору, з конференц-залів дляʼ освітньо-наукових заходів, які пов’язані з реставрацією та українською культурою, а також простору для мистецької реабілітації постраждалих від війни. Будівля буде пристосована для людей з інвалідністю та матерів з маленькими дітьми. На території інформаційно-освітнього центру облаштують музейну крамницю та невелику кав’ярню.
Читайте також: Хто будуватиме інформаційно-освітній центр у Шевченківському гаю. Візуалізація
Нагадаємо, що раніше тендер на будівництво виграло ТзОВ «Будкомінвестиція», але з ним розірвали угоду. Цього року перемогла компанія ТзОВ «Бізнес-вектор ДК». Раніше інформаційно-освітній центр носив назву «візит-центр», і на його території проєктували кав’ярню. Через це виникла дискусія стосовно доцільності таких закладів на території музею. Тоді проєкт заморозили на кілька років.
Наталія Вареник
__________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.