
Найбільш ймовірно спалах, який бачили у Києві та області, було спричинено падінням метеориту з потоку Лірид. Про це повідомило Державне космічне агентство України.
Щороку у квітні Земля проходить через шлейф комети Тетчер, яка залишає метеорний потік Ліриди.
Ліриди — це дуже швидкі і яскраві метеори, які спричиняє шлейф комети Тетчер. Ліриди не залишають довгих палаючих слідів, коли проносяться через атмосферу Землі, їхня ознака — яскраві спалахи, або так звані «вогняні кулі».
Метеорний потік Ліриди — один з найдавніших, що відомі людству. Його ще спостерігали китайці у 687 році до н. е. Свою назву потік Ліриди отримав від сузір'я Ліри, з якого нібито падає метеоритний дощ.
Як зазначили у космічному агентстві, у шлейф комети Тетчера, яка залишає метеоритний потік Ліриди, Земля потрапила 15 квітня 2023 року і вийде з нього 29 квітня. Пік зорепада припадає на 21 квітня.
Нагадаємо, уночі проти 20 квітня жителі Києва і області бачили в небі яскравий спалах, було оголошено повітряну тривогу. Але, що саме сталося невідомо. Тоді Київська обласна військова адміністрація повідомила, що в небі над столичним регіоном було зафіксовано повітряну ціль. Тоді як у телеграм-каналі голови Офісу президента Андрія Єрмака з'явилось повідомлення про роботу ППО. Однак трохи пізніше вони видалили ці повідомлення.
Потім у КМВА заявили, що спалах у небі був наслідком падіння космічного супутника NASA, а тривогу оголошували, аби уникнути можливих жертв від падіння уламків об’єкта. Але у командуванні Повітряних сил цю інформацію не підтвердили.
При цьому, Національне агентство США з аеронавтики й дослідження космічного простору (NASA) спростувало твердження, що спалахи над Києвом могли бути спричинені падінням з орбіти супутника RHESSI. Супутник перебував на орбіті в момент, коли спостерігався спалах.