У Львові курсує трамвай із віршами чеського поета

1362 0
Трамвай з особливою лівреєю курсує за маршрутом №2 – з вулиці Коновальця до вулиці Пасічної.
kyiv.czechcentres.cz

kyiv.czechcentres.cz

У Львові курсує трамвай із зображенням чеського поета. Його запустили на честь 120-річчя поета і нобелівського лауреата із літератури Ярослава Сайферта. На корпус трамваю також нанесли його вірші. Про це йдеться на сайті Чеського центру.

Трамвай із особливою лівреєю курсує за маршрутом №2. Він їздитиме містом впродовж серпня-вересня. Окрім зображення поета Ярослава Сайферта та його віршів, на трамваї розмістили QR-код. Відсканувавши його, можна дізнатися більше про чеського Нобелівського лауреата, ознайомитись з його поезію.

Таким способом чеська громада в Україні популяризує свою культуру. Трамвай обрали через те, що виготовлений він у Чехії та є своєрідним символом цієї країни.

Для довідки

Ярослав Сайферт народився у 1901 році, помер у 1986 році – чеський письменник, журналіст та перекладач. Належав до літературного угруповання «Дев’єтсил», один з засновників течії поетизму у чеському авангарді. Єдиний чеський Нобелівський лауреат з літератури (1984 року), премію дістав «за поезію, що відрізняється свіжістю, чуттєвістю, і багатою уявою, та свідчить про незалежність духу і різнобічність людини». Попри складні стосунки з комуністичною владою, отримав звання народного митця. Був серед перших підписантів Хартії 77.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!