У Львові може з’явитися багатофункціональний мистецький простір

1937 0
Галерея мистецтв імені Бориса Возницького була створена ще у 1897 році.
Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького уклала договір на виготовлення проєкту багатофункціонального мистецького простору, який включав би в себе окремі площі. Про це у коментарі Тvoemisto.tv розповів речник Галереї Василь Мицько. 

Читайте також: Де у Львові можна побачити найстаріше мозаїчне панно та інші мозаїки

Простір планують облаштувати у внутрішньому дворику Галереї мистецтв, на вулиці Стефаника, 3. Йдеться про створення легкої скляної конструкції, якою планують накрити внутрішній двір. 

«Проєкту поки немає, але ми б хотіли бачити багатофункціональний мистецький простір, де були б площі для наших фондосховищ, адже вони у нас в Музеї дуже багаті. Це також має бути кофмортне місце для музейних предметів і науковців», – каже Василь Мицько. 

За словами Василя Мицька, у цьому просторі має бути й мистецький майданчик для експонування, який з легкістю міг би транформуватися і у сцену, і у місце для майстер-класів та інших заходів. 

Наразі немає візуалізації вигляду майбутнього простору. 

«Перед тим, як виготовляти передпроєктну роботу, потрібно провести всебічні дослідження, що включає геодезію, археологію та історичні дослідження»,  – каже Василь Мицько. 

Ці стадії планують закінчити до кінця цього року, кошти на них мають виділити з державного бюджету. Поки що рано говорити про те, яка сума потрібна на реалізацію всього проєкту разом з будівлею, каже Василь Мицько.  

Читайте також: Де і коли у Львові відкриють Музей науки. Фото

Нагадаємо, шо у червні 2019 року відбулося громадське слухання проєкту детального плану території у районі вул. М. Коперника, вул. В. Стефаника, вул. П. Чайковського, вул. Ф. Ліста та палацу Потоцьких. Замовником детального плану території було управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування ЛМР, розробником проєкту – Роман Андрусишин. 

Тоді йшлося про те, щоб передбачити реставраційні роботи у внутрішньому дворі Картинної галереї. Пропозиція полягала у тому, щоб засклити його, облаштувати зимовий сад, де можна додатково розмістити експозиційні площі, а підвальне приміщення під цим подвір’ям використовувати як фондосховище. 

Згідно з планом ділянки території Галереї, вона охоплює площу 4,8 га, а створення простору у внутрішньому дворику буде розташоване на площі 0,115 га.   

Софія Шавранська


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!