
Фото: Скрін
У Львові, на площі Ринок, 23, почали протиаварійні заходи скульптурної групи «Хрещення». Зараз скульптуру демонтують, щоб у наступному році відреставрувати. Про це Тvoemisto.tv розповів головний спеціаліст-архітектор відділу охорони та використання об'єктів культурної спадщини управління охорони історичного середовища ЛМР Георгій Корнєєв.
Читайте також: Кам’яниці на вулиці Краківській повернули первісний вигляд
«Зараз виконують роботи з демонтажу деяких скульптур та закріплення існуючих. Ця скульптурна група орієнтовно кінця ХVII ст. Вона у доволі поганому стані. Ці роботи є підготовчими для подальшої реставрації у 2022- 2023 років», – каже Георгій Корнєєв.
За його словами, кошторис наразі не підрахований. Роботи фінансуються польським інститутом Полоніка, а самі роботи імовірно виконуватиме спільна польсько-українська група реставраторів.
Читайте також: В історичному будинку на вулиці Стецька відреставрували балкони і фасад. Фото до і після
Довідково
Будинок на пл. Ринок, 23 (охор. №326/21) – це колишня Шольцвольфовичівська кам'яниця, яка збудована у ХVІ ст., була перебудована у 1630 р. у стилі пізнього ренесансу з яскраво вираженими фламандськими впливами.
Будинок належав родині львівських патриціїв Шольц-Вольфовичів. Засновниками цього роду був відомий львівський купець Вольф Шольц і його брати Якуб та Йоган.
Історик Діонісій Зубрицький згадує у своїй хроніці під 1607 р. про те, що райця Йоган Шольц-Вольфович «зобов'язав та записав кожного власника свого дому в місті, який тепер має №47, щороку на різдво давати обід для убогих у шпиталі св. Духа і св. Станіслава».
На пл. Ринок Шольцам належало декілька кам'яниць. Її наріжник, звернений до вул. Галицької на рівні третього поверху у кутовій ніші прикрашений скульптурною композицією «Хрещення Ісуса Христа Іваном Предтечею». Тривіконним фасадом будинок виходив на пл. Ринок, від колишньої пл. Капітульної (тепер пл. Катедральна) фасад займав 2/3 кварталу.
Будинок, зведений на західному боці пл. Ринок, наріжний. Побудований з каменю та цегли (фундаменти з кам'яних блоків), тинькований, чотириповерховий, в плані має характерний для ринкових кам'яниць витягнутий у глибину ділянки прямокутник з вузьким головним тривіконним фасадом від пл. Ринок і довгим від пл. Катедральної.