Боротьба із псевдоволонтерами: як це відбувається у Львові

13174 0
Громадські організації вирішили об'єднатися, щоби позбутися шахраїв, які начебто збирають гроші для допомоги хворим дітям та бійцям АТО. Перший рейд громадські активісти провели у суботу, 21 березня. В результаті, на одного із людей, що ходять містом із скриньками для пожертв, написали заяву у міліцію.

Як повідомив tvoemisto.tv громадський активіст, один із учасників «рейду» Олег Радик, сьогодні до спільної боротьби із псевдоволонтерами вже долучилися такі  громадські організації, як »Варта-1», «Варта-700», «Народна Самооборона» та «Дорожній контроль».

Щоби перевірити роботу «псевдоволонтерів», громадські активісти зателефонували до матері хворої дитини, на допомогу якій начебто у Львові збирають гроші. З'ясувалося, що жінка про фонд знає. Утім, за 8 місяців, що триває збір коштів, для її дитини передали всього 2 тис. 500 грн.

«10 чоловік 8 місяців щоденно збирають гроші. Виходить, впродовж дня увесь цей час їм вдавалося зібрати хіба що копійки?» - ставить риторичне питання Олег Радик.

Читайте також: Міліція закликає львів’ян обережно давати гроші на АТО

«У Львові люди добрі та хочуть допомогти, і цим користуються шахраї», – каже громадський активіст. За його словами, громадські активісти з'ясували, що у Львові діють загальноукраїнські «організатори» псевдоволонтерів. Серед них, зокрема, люди, що знаходяться у розшуку.

Під час рейду активістів міліція затримала двох осіб. Як з'ясувалося, шахраї нерідко використовують неосудних громадян для збору коштів. За словами Олега Радика, один із затриманих міліцією чоловіків, який збирав у скриньку гроші, виявився інвалідом, а інший чоловік страждав на шизофренію.

За словами речниці міліції Львівщини Світлани Добровольської, дії «псевдоволонтерів» кваліфікують як шахрайство. За такий злочин у суді можуть дати до 3 років позбавлення волі.

«У Львові є багато перевірених організацій, які постійно звітують про зібрані кошти. А кидати у скриньки гроші невідомим людям, що ходять містом, не варто», – зазначила речниця міліції. За її словами, якщо у вас виникли підозри щодо певної особи, яка збирає кошти чи інші пожертви, варто зателефонувати за номером 102 та викликати міліцію.

Утім, це не вичерпний перелік тих, хто вважає, що із шахраями треба активно боротися. «Окрім цього, ми спілкувалися також і з активістами з інших організацій. Всі вони висловлюють підтримку та готові долучитися. Ми плануємо провести зустріч у значно ширшому колі представників громадських організацій, щоби спільно боротися із цією проблемою»,– сказав Олег Радик.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!