Зловили понад 200 кг риби і двох черепах. Фоторепортаж з очистки Піскових озер

5011 0
В парку є дві водойми, які необхідно очистити, щоб усунути наступні забруднення води.
Фото: Твоє місто

Фото: Твоє місто

У Львові очищають «Піскові озера». Метою є те, щоб нова запущена екосистема працювала на уникнення наступних забруднень води. 

«Ми прийняли рішення спускати повністю «Піскові озера» після довгих дискусій. Вирішальним аргументом стала надмірна кількість посліду качок, надмірна кількість очерету, зумовлена недостатньою глибиною, і наявність інвазивних сомів і ротанів. Як це все «працює», було очевидно цієї зими, коли примусова аерація вивільнила сморід сірководню», – зазначала керівниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова.

В парку «Піскові озера» є дві водойми, сполучені потічком – чистку почали з більшої. Коли завершать із першою водоймою, в неї запустять воду з іншої, яку почнуть чистити наступною – так чином економлять воду. Комунальні служби вже відкачали воду, щоб провести розчищення дна від мулу. Група активістів зібралася, щоб виловити рибу та перевезти її в інші озера Львова.

«Загалом зловили близько 200 кг карася, 7 кг окуня, дві щуки на 2.3 кг, червоновуху і болотяну черепахи, трохи ротанів і плотви з червонопіркою (не важили), більше тридцяти кілограм канальних сомиків. Канальні сомики це інвазивний вид, який шкідливий для місцевих екосистем, тому його віддали на корм в «Домівку врятованих тварин», – пояснив голова ГО «Озеро Левандівське» Роман Клак в коментарі Tvoemisto.tv.

У «Піскових озерах» планують замінити аератори, зариблення, бактерії, правильний рельєф дна і берегів та правильні рослини. Наповнення озер відбуватиметься зокрема й водопровідною водою з гіпохлоридом натрію (не хлором), а також ґрунтовими водами і сезонними опадами. 

Нагадаємо, що до кінця року у Львові планують очистити сім водойм. Йдеться про два озера у парку «Піскові озера», три озера в Снопківському парку, озеро в Горіховому гаю та озеро в парку Архангела Михаїла. За словами керівниці управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександри Сладкової, деякі озера спускатимуть повністю, деякі – частково, а окремі озера не спускатимуть. 

Ірина Давосир

Фото: Іван Станіславський/Твоє місто

________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!