Пішов у вічність відомий львівський художник Володимир Патик

2857 0
На 9 вересня була заплановано відкриття персональної виставки з нагоди 90-річчя яскравого представника галицької школи живопису.
Автопортрет Володимира Патика (zbruc.eu)

Автопортрет Володимира Патика (zbruc.eu)

28 серпня 2016 року на 90-му році життя помер Володимир Патик, один з найвідоміших львівських художників, яскравий представник галицької школи живопису. Про це повідомляє ZBRUC. Щодо церемонії прощання і поховання буде додатково проінформовано.

Додамо, Володимир Патик народився 9 жовтня 1926 року в селі Чорний Острів (тепер Жидачівського району) на Львівщині. У 1953 році закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва (у Романа Сельського).

Від 1996 року Володимир Патик – заслужений художник України. У 1999 році Володимиру Йосиповичу Патику присуджено Шевченківську премію за серію робіт «Земля Шевченка» і твори останніх років.

«За моє творче життя вимальовано 500-600 кг фарби, замальовано1875 м полотна і зрисовано 1,5 тонни паперу… І зараз я живу з повним відчуттям смаку до праці, до життя, до кохання, з незаземленими мріями…і не визнаю паспортного віку», – говорив Володимир Патик.

Опублікувала Наталія Середюк


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!