У Львові показали унікального галицького мамонта. Фото

4770 0
Вік мамонта, якого відкриють для відвідувачів наприкінці року, становить понад 24 тисячі років.
Фото: Вікторія Ейсмунт

Фото: Вікторія Ейсмунт

У Державному природознавчому музеї НАН України у Львові відбувся передпоказ відреставрованого скелету самки мамонта, якому понад 24 тисячі років.

«Реставрація відбувалася впродовж майже півроку. За цей час почистили кістки та зробили рентгенівські знімки, аби зрозуміти, які частини кістки замінили на гіпс. Після чого кістки вкрили антигрибковими розчинами та заповнили спеціальними смолами», — розповів керівник відділу музею Андрій Бокотей.

Частини тіла мамонта розмістили на металевому каркасі, який закріпили на стелі , аби показати оригінальні розміри тварини. Між собою кістки також скріплені металевими деталями, а у проміжках можна побачити залишки м’яких тканин.

«Раніше він стояв у невигідній позиці — нижче рівня людини, — і не справляв на відвідувачів враження великої тварини. Скелет раніше підтримували сім колон», — додав працівник музею.

Галицького мамонта знайшли у 1907 році у селі Старуня Богородчанського району Івано-Франківської області під час робіт у шахті на глибині 12,5 метрів.

«Таких мамонтів з нашої широти не має ніхто. Це унікальна знахідка світового масштабу. Цій тварині від народження було 8-10 років, а згідно з радіовуглецевим датуванням тварина померла приблизно 24 тисячі років тому», — зауважив Андрій Бокотей.

Із власне рештків мамонта добре збереглись бивні (передні роги), права передня і задня кінцівки та хребет. Голова, яка важить понад 250 кілограм, майже на 80% складається з гіпсу, деякі кістки замінили на штучні матеріали. Крім цього, можна добре розгледіти шкіру, яку зберігають окремо від скелета.

«Тварину знайшли у нафті, оскільки вона є хорошим консервантом, то шкіра збереглася дуже добре», — додав науковець.

Відкрити експонат для відвідувачів планують восени, оскільки кімнату, де в подальшому експонуватимуть мамонта, ще мають облаштувати мультимедійними панелями та 3D-ефектами.

Вікторія Ейсмунт

Хочете бачити більше моментів з життя Львова  підписуйтеся на наш акаунт у Інстаграмі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!