У Львові помер художник Богдан Турецький

2933 0
Похорон відбудеться в п'ятницю, 30 серпня, о 13:00 на Личакові.
фото: збруч

фото: збруч

У Львові помер відомий художник Богдан Турецький, якому у березні виповнилося 59 років. Про це повідомляє видання «Збруч».

Парастас за Богданом Турецьким відбудеться в четвер, 29 серпня, о 20:00 у каплиці на вул. Пекарській. Похорон — у п'ятницю, 30 серпня, о 13:00 на Личакові.

Довідка

Богдан Турецький народився 16 березня 1960 року в Івано-Франківську. Спочатку вчився в художньому училищі імені Труша (художній метал), яке закінчив 1979 року. Наприкінці 1970-х одружився, перша спільна подорож з Лесею, майбутньою дружиною, була в Нагуєвичі.

Після училища Богдан вступив у львівський Інститут прикладного та декоративного мистецтва (закінчив 1983 року); займався живописом (пізніше, в 1990 році, його картина була відзначена на першому міжнародному бієнале «Імпреза-89» в Івано-Франківську). Наприкінці 1980-х років разом з дружиною Лесею поринув в національно-визвольний рух, ілюстрував видання (зокрема макетував газету «Віче»), листівки.

В 1989 році разом М. Андрущуком, А. Гелитовичем, А. Гуменюком, П. Гуменюком, Г.Друль, В.Кауфманом, Ю.Кохом, М.Красником, М.Крицьким, Г.Новоженець та Я. Шиміним був співзасновником згаданого вже молодіжного мистецького об'єднання «Шлях», ініційованого Юрком Бойком, на той час завідувач відділу сучасного мистецтва Львівського музею українського мистецтва.

Богдан Турецький брав активну участь в багаточисельних виставках «Шляху» у Львові, Києві, Харкові, Луцьку, Івано-Франківську, Любліні та Кракові. На той час Богдан захопився іконописом; як іконописець Богдан Турецький є автором численних храмових іконописів в Україні, Австрії та Канаді. Він розписував найбільший греко-католицький храм поза межами України в канадському місті Міссісаґа, церкву та іконостас в м. Бремптон (Канада), іконостас в старовинній церкві XVII ст. в Зальцбурзі та храм Покрова Пресвятої Богородиці у Львові.

Він же є і автором іконостасу в каплиці св. Івана Богослова  в Українському католицькому університеті.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!