У Львові реставруватимуть унікальну Біблію XVIII сторіччя. Фото

2260 1
У науковій бібліотеці Львівського університету реставруватимуть рідкісну книгу розміром з сірникову коробку.
Фото: Євгенія Рябчун-Кабарівська

Фото: Євгенія Рябчун-Кабарівська

Реставратори наукової бібліотеки Львівського університету ім. І. Франка займаються відновленням єдиної в Україні віршованої Біблії розміром 5,5 на 3,5 см. Її видали в 1752 р. в Гаазі, університет отримав її в свої фонди в 30-их роках ХХ сторіччя. Про це в коментарі Tvoemisto.tv розповіла керівник відділу наукової реставрації бібліотеки Євгенія Рябчун-Кабарівська.

«Це найменша книга в бібліотеці, її треба розібрати і зібрати докупи. У Біблії пошкоджений корінець та забруднений папір. Реставрацію запланували закінчити за півроку. Таке видання реставрувати складніше, бо це є порівняно ювелірна робота, всі деталі дуже дрібні», – сказала вона.

Читайте також: «Скоро нас спишуть». Як помирають книжки в бібліотеках

Реставрація здійснюється на кошти бібліотеки, це звичайна поточна робота для місцевих реставраторів. Такими роботами тут займаються троє професійних співробітників протягом усього року.

За словами Євгенії, книга в бібліотеці виконує атракційну функцію для поважних делегацій. Окрім того, працювати з такими виданнями необхідно виключно в рукавичках, адже стародавні книжки можуть містити на сторінках небезпечні бактерії, а люди мають свій природній жир, що може нашкодити виданням.

Читайте також: Молодий директор старих книжок. Що відбувається з Львівським музеєм книги

«Бруд на сторінках чиститься звичайним ластиком, після того книга повністю розмонтовується і миється спеціальним розчином. Під час миття з паперу виходить кислотність, яка накопичувалася протягом десятиліть. Він має пролежати у воді, поки рідина не стане жовтого кольору, після чого вже виймається чистий папір», – додала вона.

За словами реставраторки, оцінити вартість мініатюрної Біблії вкрай важко, адже у світі існує лише 10 таких книжок, одна з яких – в Україні. Загалом в бібліотеці зберігається близько 300 тис. рідкісних книг. Найстарше з них рукописне латинське видання датоване ХІІ століттям.

Микита Гладченко

Фото: Євгенія Рябчун-Кабарівська

Читайте також:
1 Лютого, 2018 00:39
Adrian Не Біблія, а віршована біблія, судячи з назви. Тобто інший твір.
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!