У Львові суд зобов’язав забудовника знести багатоповерхівку на вул. Хмельницького

15608 1
Господарський суд Львівської області задовольнив позов Львівської міської ради і зобов’язав забудовника «МС Імперіал» звільнити земельну ділянку, де збудовано житлову багатоповерхівку. Про це йдеться у рішенні суду за 8 лютого 2017 року.
фото: khmelnytskyi-park.com.ua

фото: khmelnytskyi-park.com.ua

Як вбачається з тексту позовної заяви, зі звернення мешканців  Львівській міській раді стало відомо, що  у м.Львові на вул. Б.Хмельницького, 230-а здійснено самочинне будівництво 9-ти  поверхового будинку.

Листом від 30.05.2016 р. Львівською міською радою на адресу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові скеровано пакет документів для проведення перевірки земельної ділянки загальною площею 1,885 га, на вул. Б. Хмельницького, 230-а.

За результатами позапланової перевірки, проведеної на будівництві багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями громадського призначення та підземною автостоянкою на вул. Б.Хмельницького, 230-а у м. Львові, встановлено, що замовником будівництва є ТзОВ «МС Імперіал».

Також, за результатами перевірки 05.09.2016 р. Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності та винесено припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Читайте також: У Львові Інспекція ДАБК призупинила будівництво на проспекті Чорновола

Постановою Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові № 07-вих-1876/25 на ТзОВ «МС Імперал» накладено штраф за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Як стверджує позивач, забудовник користується спірною земельною ділянкою без укладення договору оренди та без належно оформлених документів, що надають йому право здійснювати забудову земельної ділянки, а відтак зазначає, що дії відповідача із самовільного зайняття земельної ділянки порушують права Львівської міської ради, як власника земельної ділянки на самостійне володіння, користування та розпорядження нею, а будівництво нерухомого майна без відповідних дозвільних документів  та належно затвердженого проекту є самочинним будівництвом, тому відповідно до ст..376 ЦК України воно підлягає знесенню.

Проаналізувавши всі обставини та матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін суд прийшов до висновку, що позовні вимоги  обґрунтовані і підлягають до задоволення.

Як вбачається з матеріалів справи, ТзОВ «МС Імперіал» здійснює будівництво об’єкту нерухомого майна на земельній ділянці, яка йому не відводилась для здійснення будівництва. У відповідача відсутні будь-які документи, які посвідчують його право користування спірною земельною ділянкою.

Таким чином суд вирішив зобов’язати Товариство з обмеженою відповідальністю «МС Імперіал» звільнити займану земельну ділянку загальною площею 1,885 га на вул. Б. Хмельницького, 230-а, та привести її у попередній стан шляхом знесення багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями громадського призначення та підземною автостоянкою за власні кошти.


Читайте також:
19 Лютого, 2017 11:57
іван дадуть Задовому в лапу хабаря,і ніхто нічого зносити не буде
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!